Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Tris savo šeimos narius nužudęs pensininkas pripažintas nepakaltinamu, jam skirtas priverstinis gydymas psichiatrijos ligoninėje

Autorius: Dalia KARPAVIČIENĖ
Stulgių žemė priglaudė ūkininko skerdynių aukas: nužudytą žmoną ir sūnų. Gintarės Kazlauskaitės nuotr.
Stulgių žemė priglaudė ūkininko skerdynių aukas: nužudytą žmoną ir sūnų. Gintarės Kazlauskaitės nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Šiaulių apygardos teismas tris savo šeimos narius pernai vasarą nužudžiusiam pensininkui iš Kelmės rajono skyrė priverstinį gydymą psichiatrijos ligoninėje. 77 metų vyriškis pripažintas nepakaltinamas.

2019-ųjų liepos 19 dienos rytą, kiek po 6 valandos, Bendruoju pagalbos telefonu gautas pranešimas, jog Kelmės rajone Algenių kaime nužudyti du žmonės: 71 metų moteris ir 31 metų jos sūnus bei sužalotas 43 posūnis. Pastarasis po penkių savaičių ligoninėje mirė. Greitai buvo surastas ir kraupią egzekuciją surengęs 77 metų įtariamasis sodybos šeimininkas, nors jis iš nusikaltimo vietos ir buvo išvykęs nuosavu automobiliu.  

Tuoj po tragedijos kalbinti šeimą pažinoję žmonės buvo sukrėsti ir sunkiai galėjo net įsivaizduoti, kodėl senyvas vyras taip pasielgė su savo artimaisiais. Kaime, tiesa, sklandė kalbos apie neva suprastėjusią įtariamojo sveikatą, gydymąsi ligoninėje.

Nužudytą moterį ir jos vyrą žmonės apibūdino kaip darbščius, išsilavinusius, tačiau uždarus. Sutuoktiniai lankydavosi tik sekmadieniais bažnyčioje. Tiek vyresnieji, tiek ir jaunesnieji, ūkininkavo. Našle liko jauna moteris su trimis mažomis dukrelėmis. 

Už kraupų nusikaltimą pensininkui grėsė laisvės atėmimo nuo aštuonerių iki dvidešimties metų bausmė arba laisvės atėmimas iki gyvos galvos. Įtariamajam buvo paskirta psichiatrijos ekspertizė, nustatyta, jog vyras serga psichikos liga, kelia pavojų aplinkiniams. Po ekspertizės jis buvo paguldytas į Rokiškio psichiatrijos ligoninę.

Kadangi, ekspertų teigimu, nusikaltimo padarymo metu ir dabar žmogus psichikos liga serga, dėl ko ir negalėjo ir negali suprasti savo veiksmų esmės ir jų valdyti, teismas padarė išvadą: vyras tris savo šeimos narius nužudė būdamas nepakaltinamas, yra pavojingas visuomenei ir jam reikalingas priverstinis gydymas. Iš psichiatrijos ligoninės jis išeitų tik tuomet, jei medikai konstatuotų, jog yra pasveikęs ir grėsmės visuomenei nebekelia.   

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA