Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Trečdalį Seimo mandatų laimėję konservatoriai švenčia pergalę. Realiausia premjerė I. Šimonytė

Autorius: Agroeta
Ingrida Šimonytė ir Gabrielius Landsbergis mėgins lipdyti koaliciją su liberalais.
Ingrida Šimonytė ir Gabrielius Landsbergis mėgins lipdyti koaliciją su liberalais.
Printer Friendly, PDF & Email

Vėlai naktį Vyriausioji rinkimų komisija paskelbė išankstinius Seimo rinkimų antrojo turo duomenis, po kurių paaiškėjo, kad šių naujos kadencijos parlamente daugiausiai vietų (50) turės Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD). Šios partijos sąrašo vedlė Ingrida Šimonytė, kuri jau dabar įvardijama kaip būsima premjerė,  dar nepasibaigus balsų skaičiavimui pareiškė, jog iniciatyvos teisė lipdyti valdančiąją koaliciją priklauso būtent konservatoriams ir pirmieji kontaktai (su kitomis partijomis) jau buvo.

Įvardijama, kad pirmiausiai bus stengiamasi susitarti su abiem dešiniosiomis jėgomis – Laisvės partija (11 mandatų) ir Liberalų sąjūdžiu (13 mandatų). Tokiu būdu centro dešinės koalicijoje būtų 74 mandatai. Ši dauguma yra sąlyginai trapi, tad konservatoriams gali prireikti ir ketvirtosios jėgos, kuri padėtų užsitikrinti bent 80 mandatų daugumą. Tokia dauguma jau galėtų dirbti ramiai, nesidairydama į opoziciją.

Į opoziciją veikiausiai pasitrauksiantys Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) atstovai naujame Seime turės tik 32 mandatus. Jų potencialūs partneriai opozicijoje yra Lietuvos socialdemokratų partija (13 mandatų), Darbo partija (10 mandatų), Lietuvos lenkų rinkimų akcija Krikščioniškų šeimų sąjunga, Lietuvos socialdemokratų darbo partija, turintys po 3 mandatus bei Lietuvos žaliųjų partija ir partija „Laisvė ir teisingumas“ (po 1 mandatą). Kol kas neaišku, prie ko šliesis, ir apskritai ar šliesis į Seimą išrinkti keturi save išsikėlę kandidatai.

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA