Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Tinkamas kiaušinių ženklinimas būtų naudingas vartotojams

Autorius: Agroeta
Tinkamas kiaušinių ženklinimas būtų naudingas vartotojams
Tinkamas kiaušinių ženklinimas būtų naudingas vartotojams
Printer Friendly, PDF & Email

Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje (VMVT) įvyko pasitarimas su Lietuvos paukštininkystės ir prekybos įmonių asociacijų atstovais, kuriame diskutuota apie galimybes, kaip vartotojams suteikti daugiau ir aiškesnės informacijos apie iš trečiųjų šalių atvežtus kiaušinius, ženklinamus užrašu „ne EB standartas“.

Pabrėžta, kad Lietuvoje daugėja privačių iniciatyvų, skatinančių vartoti lietuviškus maisto produktus, pagamintus iš čia pat užaugintų žaliavų, tačiau norėtųsi, kad į šį judėjimą aktyviau įsitrauktų tiek Lietuviško maisto gamintojai, tiek prekybos įmonės.

Neretai vartotojams nėra aiškus iš trečiųjų šalių atvežtų kiaušinių ženklinimas. Visi iš šių šalių atvežti kiaušiniai turi būti paženklinti specialia nuoroda, kad kiaušiniai gauti iš narvuose laikomų vištų, kurių auginimo būdas – „ne EB standartas“. Tačiau dažniausiai ši nuoroda ant kiaušinių pakuotės nors ir atitinka teisės aktuose nustatytą minimalų šrifto dydį, bet yra pateikiamai taip, kad vartotojų lieka beveik nepastebėta.

Norint vartotojams suteikti daugiau informacijos, kokius kiaušinius jie renkasi, vartotojų interesus ginančios asociacijos ir VMVT pateikė siūlymą prekybos vietose aiškiai atskirti tokius kiaušinius, pavyzdžiui, specialiai pažymėtose vietose, ir teikti daugiau informacijos vartotojams apie jų ženklinimą.

VMVT primena, kad kiaušiniai gali būti supakuoti kitoje šalyje nei laikomos dedeklės vištos, todėl norint sužinoti, kurioje šalyje kiaušiniai sudėti, o ne supakuoti, reikia įvertinti informaciją ženkle ant kiaušinio.

Agroeta

Facebook komentarai