Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

Tikslioji žemdirbystė: „YARA“ ilgalaikę sėkmės istoriją tęsia nauja jutiklių karta

Autorius: Agroeta
Tikslioji žemdirbystė: „YARA“ ilgalaikę sėkmės istoriją tęsia nauja jutiklių karta

(Berlynas, vasario 20 d.) Patikima LED technologija, kompaktiškesnis dizainas, integruotas rasos aptikimas ir kintamas įstrižas bei vertikalus matavimas – tai naujos kartos jutiklių sistema „YARA N-Sensor® ALS“, įtvirtinanti naują skaitmeninės augalininkystės standartą. Gerokai lengvesnė jutiklių sistema, leidžianti ant pneumatinių barstytuvų, purkštuvų sijų montuoti papildomas matavimo galvas gali būti naudojama tiek ant mašinų, tiek ant padargų.

Norvegijos trąšų gamintojas ir toliau patiki „YARA N-Sensor® ALS 2“ platinimą Vokietijoje ir Rytų Europoje „Agricon GmbH“ įmonei, tad Lietuvos ūkininkams vertėtų suklusti ir pamėginti įvertinti šią sistemą. Tiksliojo ūkininkavimo įmonė „Agricon GmbH“ nuo 1999 m. yra įmonės „YARA“ strateginė partnerė ir iki šiol įkvėpė daugiau kaip 700 Europos ūkininkų naudoti minėtus jutiklius augalininkystėje.

Pranešama, kad „YARA N-Sensor® ALS 2“ gamybos sąnaudos sumažintos daugiau kaip 5 tūkst. eurų, palyginti su ankstesniu modeliu, tad sumažinta kaina patrauklesnė ir žemdirbiams. Nauja jutiklių sistema prekyboje pasirodė 2018 m. lapkritį.

Sumažintas svoris ir papildomos matavimo galvos

Norvegijos trąšų gamintojas „YARA“ naujos kartos jutiklį „YARA N-Sensor® ALS“ kūrė ketverius metus, o darbus baigė 2018 m. spalį. Tolimesnė azoto jutiklio plėtra apima naujausius tyrimų rezultatus ir žemės ūkio praktikos patirtį. Šį procesą lydėjo „Agricon GmbH“ žemės ūkio inžinieriai, kurie su „YARA“ glaudžiai bendradarbiauja jau du dešimtmečius.

Dėl kompaktiškesnio dizaino naujos kartos „YARA N-Sensor® ALS 2“ jutiklis gali būti montuojamas ant transporto priemonės stogo ir reikalauja daug mažesnių montavimo pastangų.

„Jutiklių galvos dabar gali būti montuojamos atskirai, – aiškina „Agricon GmbH“ generalinis direktorius Peer Leitholdas. – Jas galima sumontuoti ant purkštuvų ar pneumatinių trąšų barstytuvų sijų. Be to, galima gerokai padidinti ir pačios sistemos matavimo ribas, papildomai montuojant iki aštuonių matavimo galvų ant sijų“.

Integruotas rasos aptikimas

Kaip dar vieną jutiklio „YARA N-Sensor® ALS 2“ privalumų ekspertai išskiria ir tai, jog aktyvios jutiklių technologijos praktiškai nebuvo galima naudoti tada, kai rasa būdavo padengusi pasėlius. Dabar tai tapo įmanoma, nes jutikliuose integruotas rasos aptikimas. Vien todėl „YARA N-Sensor® ALS 2“ gali būti naudojamas nepriklausomai nuo orų ir, be kita ko, visą parą.

Šoninis augalų populiacijos matavimas anksčiau buvo „YARA N-Sensor® ALS“ ypatybė. Dėl kintamo galvų tvirtinimo naujoji jutiklių karta dabar atlieka ir vertikalius matavimus.

„Džiaugiamės, kad Yara N Sensors® ALS 2“ suteikia papildomas galimybes platesniam jo pritaikymui“, – sako „YARA“ skaitmeninės augalininkystės specialistė Drita Parduzi.

Pasak jos, naujoji jutiklių sistema dabar gali būti naudojama, pavyzdžiui, bandyminiuose laukeliuose arba specifiniuose pasėliuose, kur yra maži darbiniai plotai.

„YARA N Sensor® ALS 2“ leidžia ūkininkams padidinti augalų derlių tuo pačiu metu mažinant poveikį aplinkai, taupant trąšas ir pesticidus. Be to, tikslūs algoritmai automatiškai atitinka teisinius reikalavimus. Visa tai leidžia darbuotojams išvengti klaidų. Augalų auginimas, pagrįstas skaidrumu ir agronominėmis taisyklėmis, pagerina žemės ūkio valdų gyvybingumą ateityje.

Apie „Agricon GmbH“:

1997 m. įsteigta „Agricon GmbH“ yra viena iš tiksliojo ūkininkavimo rinkos lyderių Vidurio ir Rytų Europoje. Kartu su žemės ūkio įmonėmis ir tarptautiniais mokslo bei pramonės partneriais bendrovė kuria šiuolaikinius ir naujus augalininkystės sprendimų metodus. Jų koncepcijos apima pagrindinių elementų ir azoto tręšimo programas, taip pat augalų apsaugos, mašinų ir duomenų valdymą. Kompanija pabrėžia, kad ūkininkai neprašaus pro šalį, bendradarbiaudami su „Agricon GmbH“, nes visa ūkio veikla ir darbai bus maksimaliai optimizuoti.

Facebook komentarai

T Hegvita agro