Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

„TerFed“ diskiniai skutikai „Taurus“ – neabejotinai revoliucinis beariminės žemdirbystės sprendimas

Autorius: Agroeta
660 mm diametro diskai iš plieno ir boro mišiniu užtikrina kokybišką dirvos įdirbimą net iki 20 cm, o guminė diskų apsauga itin praverčia labai akmenuotuose laukuose.
660 mm diametro diskai iš plieno ir boro mišiniu užtikrina kokybišką dirvos įdirbimą net iki 20 cm, o guminė diskų apsauga itin praverčia labai akmenuotuose laukuose.
Printer Friendly, PDF & Email

Nuo tada, kai „Taurus“ diskiniai skutikai pirmą kartą pasirodė Ukrainos laukuose, jie išgyveno nemažai reikšmingų patobulinimų. Pavyzdžiui, buvo iki 1,25 metro padidintas atstumas tarp priekinių ir galinių diskų. Tad dabar priekiniams diskams pakeliant dirvožemį, sumažinamas šiaudų patekimas po galiniais diskais, tai yra, faktiškai eliminuojamas jų užsikimšimas šiaudų mase. Be to, „Taurus“ skutikui inžinieriai sukūrė tokį diskų atakos ir darbinį kampą, kad jie sminga net į labai kietą dirvą, nors paties agregato svoris nėra didelis. 660 mm diametro diskai iš plieno ir boro mišiniu užtikrina kokybišką dirvos įdirbimą net iki 20 cm, o guminė diskų apsauga itin praverčia labai akmenuotuose laukuose.

Beariminės žemdirbystės privalumai

Ariminė žemdirbystė jau taikoma daug šimtmečių, tačiau visiems žinoma, kad ji ir gerokai nualina dirvožemį. Nuolat apverčiant dirvožemio viršutinį sluoksnį, ilgainiui sumažėja paties dirvožemio derlingumas, nes arimo metu dirvožemyje esantys mikroorganizmai, apvertus žemę, patenka į dirvos paviršių, tai yra jiems nenatūralias, jų gyvybinei veiklai netinkamas sąlygas. Derlingasis ariamasis sluoksnis tampa miltelių pavidalo pusiau inertine mase, kurioje pažeidžiami mikroorganizmų tarpusavio ryšiai dirvožemio, o pats dirvožemis pereina į „šoko“ būseną.

Jei ariminis dirvos įdirbimo būdas naudojamas nuolat, pablogėja dirvožemio struktūra, padidėja jo tankis, sumažėja bendras organinių medžiagų kiekis, sumažėja grunto atsparumas erozijai, o iš viršutinio dirvožemio sluoksnio sparčiai garuoja drėgmė.

Nuskurdusiam dirvožemiui atstatyti dažnai prireikia ne mažiau kaip 4–5 metų, per kuriuos stengiamasi labiau saugoti dirvožemį, o kartu jį gausiai „pamaitinti“ organinėmis ir mineralinėmis trąšomis. Vienas iš dirvožemio derlingumo atstatymo būdų yra beariminis žemės įdirbimas, kai neapverčiamas dirvožemio viršutinis sluoksnis. Šiuo atveju žemė įdirbama minimaliai, naudojant diskines darbines dalis turinčią žemės ūkio techniką. Taikant beariminį dirvožemio įdirbimą, ūkiai gali pasigirti efektyvesne veikla – sumažėja sąnaudos ir darbo jėgai, ir energetiniams ištekliams. Juk laisvas darbo rankas, mašinas, įrangą ir sutaupytus degalus galima panaudoti kitiems darbams ūkyje. Be to, beariminė žemdirbystė yra sveikesnė ir pačiam dirvožemiui, nes padeda jame išsaugoti taip reikalingą drėgmę. Ypač sausringais laikotarpiais, kurių Lietuvoje nestigo pastaruosius dvejus metus.

„TerFed“ gaminamus skutikus Lietuvos ūkininkai jau išbandė

Vieną šiuolaikinių beariminės žemdirbystės sprendimų mūsų šalies ūkininkams siūlo gilias žemdirbystės tradicijas turinčios Ukrainos žemės ūkio technikos gamintojas „TerFed“.

Belaja Cerkov (Kijevo sritis) mieste įsikūrusi įmonė yra viena stambiausių Ukrainos technikos gamintojų ir gali pasigirti gana plačiu beariminės žemdirbystės technikos pasiūlos spektru. Pavyzdžiui, diskiniai pakabinami skutikai „Taurus“, kurių darbinis plotis siekia 2,40 m, 2,80 m ir 3,40 m, jau per dvejus metus užsitarnavo puikią reputaciją tarp žemdirbių.

Šios žemės ūkio mašinos skirtos įdirbti tiek sunkius ir labai sunkius dirvožemius, turinčius skirtingą dirvos struktūrą bei mechaninę sudėtį, tuo pat metu susmulkinant (sutrupinant) ir į dirvožemį įterpiant augalinės kilmės liekanas, kai dirvožemio drėgnumas siekia iki 20 proc., o kietumas iki 3,5 MPa (35 kgf/cm2).

„Taurus“ diskinių skutikų projektavimo darbus „TerFed“ bendrovės inžinieriai pradėjo dar 2010 metais. Galutinį ir efektyviai dirbantis agregatas rinkai buvo pristatytas 2014 metais. Nuo tada įmonės produkcija sėkmingai dirba žemdirbių laukuose ne tik Ukrainoje, bet ir kitose šalyse.

Dirvos įdirbimui naudojant „Taurus“ diskinius skutikus nereikalingos didelės pradinės investicijos ir apyvartinės lėšos, tai yra jų kokybė ir funkcionalumas pranoksta kainą. Ūkininkai šias aplinkybes jau įvertino. Vien dėl šių diskinių skutikų ūkiai sumažina produkcijos gamybos savikainą, o tuo pačiu ir didina savo pelningumą. Tačiau vienas svarbiausių efektų – žemdirbys visada dirba tik geros struktūros žemę, kuri, kaip žinia, blogėja intensyvios ariminės žemdirbystės sąlygomis. Ypač tai svarbu klimato kaitos kontekste, kai skiriamas ypatingas dėmesys aplinkos apsaugai.

Pabrėžtina, kad diskiniai skutikai „Taurus“ itin tinka Lietuvos, o taip pat ir kitų Baltijos šalių (Latvijos, Estijos) dirvožemiams ir klimato sąlygoms. Šiame regione vyrauja moreniniai dirvožemiai. Sudėtingomis sąlygomis „Taurus“ skutikai Lietuvoje dirba nuo 2017 metų pradžios. Per tą laiką jie įrodė savo efektyvumą ir patikimumą, o dėl „kainos-kokybės“ santykio stabiliai didėja jų populiarumas tarp visų Baltijos šalių ūkininkų.

Užtikrinamas servisas ir dalių tiekimas

UAB „Horo mechanika“ (Šiauliai, Lietuva) yra oficialus įgaliotasis „TerFed“ atstovas Baltijos šalyse. Įmonėje galima įsigyti visas diskinių skutikų „Taurus“ atsargines dalis. Įmonės specialistai yra išklausę praktinius mokymus „TerFed“ gamykloje ir yra pasirengę suteikti visokeriopą pagalbą šio prekės ženklo diskinius agregatus naudojantiems ūkininkams.

UAB „Horo mechanika“ tikslas – Baltijos šalių žemės ūkio rinkai tiekti Ukrainos gamintojo žemės ūkio techniką, kurią naudojant galima gauti ir didelį derlių, ir kiek įmanoma labiau sumažinti lauko darbus. „TerFed“ produkciją iš UAB „Horo mechanika“ galite įsigyti už prieinamą kainą! Kadangi diskiniai skutikai „Taurus“ tobulinami ir modernizuojami atsižvelgiant į ūkininkų poreikius, nedvejodami susisiekite su „Horo mechanika“ specialistais. Jie pasiūlys tai, ko išties reikia Jūsų ūkiui!

 

Facebook komentarai