Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Teismo sprendimas nesustabdys protesto? Advokato A. Ilgausko įrašas sukėlė tikrą audrą

Autorius: Agroeta
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Vilniaus apygardos administracinis teismas, rugsėjo 2 d. gavęs Lietuvos šeimų sąjūdžio (LŠS) lyderio Raimondo Grinevičiaus skundą, nusprendė nestabdyti 2021 m. rugpjūčio 31 d. Vilniaus miesto savivaldybės sprendimo, kuriuo buvo atšauktas leidimas rugsėjo 10 dienos mitingui prie Seimo. Šis teismo sprendimas sukėlė tikrą diskusijų audrą internete. Vieni gyventojai pritaria tokiam teismo sprendimui, kiti piliečiai tikina, kad tai tarsi akibrokštas, kuomet savaitgalio LGBT eitynėms Kaune teismas įpareigojo savivaldybę išduoti leidimą.

Akivaizdu, kad Lietuvos valdžios sprendimais nepatenkinti gyventojai rugsėjo 10 d. vis tiek rinksis prie Seimo, esą niekas negali uždrausti šios konstitucinės teisės.

Itin daug pritarimo sulaukė advokato Arno Ilgausko įrašas. Skelbiame jį neredaguotą:

„Nebežinau kokiais dar žodžiais ir argumentais reikia pakviesti į Vilnių, rugsėjo 10 diena...

Kokiais dar žodžiais paaiškinti, kad į šią valstybę investuotas visas mūsų gyvenimas, mūsų gi akyse nuleidžiamas į unitazą?

Kokių žodžių dar reikia, kad suprasti jog šios valdžios nepaliestų tikrai neliks, net jei šiandien dar Jūsų tai ir nepalietė (arba to nepastebėjote)?

Kokie žodžiai turi pažadinti, kad pamatytume už kiekvieno namo durų stovinčią didžiulę totalitarinio režimo ir diktatūros grėsmę?

Kokių tekstų, vaizdų ar skonių dar reikia, kad pamatyti akivaizdų faktą – kiekvienas jau esame apsuptas ir „glostomas“ valdžios prievartos? Ir tik laiko (dienų) klausimas kada glostymas pavirs galutiniu uždusinimu.

Kaip dar reikia šaukti, kad tiesioginės prievartos šiandien ne(at)pažinusi žmonių dalis suprastų, kad ryt jie su šia prievarta susipažins tiesiogiai ir be ceremonijų?

Kokį dar aiškinimo būdą pasirinkti, kad ramų gyvenimą išmainę į laisvę, prarasite abu? Ir labai greitai.

Kaip dar įrodyti, kad piliečiai, nedalyvaujantys valstybės valdyme, yra asmenys, viešai atsisakantys savo pilietinių teisių ir savo rankomis tiesiantys kelią diktatūrai?

Kokiu dar būdu priminti, kad dėl šiandieninių pilietinių laisvių ir teisių Europos gyventojų kova tęsėsi daugiau kaip 200 metų, o dabar šios rašytinės pilietinės teisės ir laisvės per kelis mėnesius jau baigiamos ištrintos iš popieriaus ir skubamos ištrinti ir iš mūsų galvų bei atminties?

O gal mes niekada ir neturėjome tos, vardan kurios čia viskas...?

Atėjo metas apsispręsti. Atėjo metas atlikti pareigą pirmiausia sau pačiam, savo vaikams, savo artimiesiems, savo kaimynams, savo tautiečiams ir savo valstybei. Atėjo metas susigrąžinti tai, kas buvo prarasta ar baigiama prarasti.

Su tais, kurie dar neprarado sąžinės, su tais, kurie negimė ir niekada nebuvo vergais -  rugsėjo 10 d. pasimatysime Vilniuje!“

a

 

Facebook komentarai