Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Teismas: Punios šilo rezervato plėtros stabdymas – neteisėtas

Autorius: ELTA
Punios šilas.
Punios šilas.
Printer Friendly, PDF & Email

Vilniaus apygardos administracinis teismas penktadienį paskelbė, kad Punios šilo rezervato plėtros stabdymas yra neteisėtas. Bylą laimėjo aplinkosaugos NVO „Baltijos aplinkos forumas”. Kovo 20 d. aplinkosaugininkai rengia mitingą „Maršas už Gamtą”.

Komentuodamas teismo sprendimą visuomenininkų atstovas „SPC legal” advokato padėjėjas Arnas Bareika sakė, kad tai yra viešojo intereso pergalė.

"Nors rezoliucinėje teismo sprendimo dalyje sakoma, kad skundas teisintas iš dalies, bet reikia paaiškinti, kad mes buvome pareiškę du reikalavimus: panaikinti ministro pavedimą, kuris įpareigojo Valstybinę saugomų teritorijų tarnybą sustabdyti rezervato steigimo procesą, taip pat panaikinti Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos įsakymą, kuris įvykdė ministro pavedimą. Teismas pasakė, kad pastarasis tarnybos pavedimas yra neteisėtas, nemotyvuotas, prieštaraujantis viešajam interesui, o dėl ministro pavedimo pasisakė, kad teismas neturi teisės nagrinėti ministro pavedimo politinių motyvų. Trumpai tariant, rezervato plėtros stabdymas nemotyvuotas ir neteisėtas”, – sakė A. Bareika.

„Tai, kad Saugomų teritorijų tarnyba vykdė nepagrįstą ir nekompetentingą ministro Kęstučio Mažeikos pavedimą, demonstruoja, jog aplinkos ministras kompromituoja visą aplinkosaugos sektorių ir yra nesuderinamas su profesionalų vyriausybės idėja. Mums gaila, kad Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba tapo kvailo ministro sprendimo įkaite. Todėl raginame aukščiausius valdžios vyrus principingai vertinti tokią aplinkos ministro nekompetenciją", – sakė Baltijos aplinkos forumo direktorius, vienas judėjimo už Punios šilo išsaugojimą pradininkas Žymantas Morkvėnas.

Viešąjį interesą gynusiai NVO Baltijos aplinkos forumui taip pat priteista dalis bylinėjimosi išlaidų – 3000 eurų.

Facebook komentarai