Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Tariamasi dėl efektyviausių kooperacijos skatinimo būdų

Autorius: Agroeta
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Penktadienį vykusiame Darbo grupės šalies kooperatyvų būklei įvertinti ir pasiūlymams dėl veiklos reglamentavimo gerinimo pateikti posėdyje svarstyti siūlymai dėl papildomų kooperatinės veiklos skatinimo veiksmų, komanditinių kooperatinių bendrovių (kooperatyvų) steigimo ir tokių bendrovių naudos ir privalumų kooperatinio judėjimo skatinimo.

Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos Bioekonomikos plėtros fakulteto, Verslo ir kaimo vystymosi tyrimų instituto direktorius Prof. dr.  Jan Žukovskis pristatė ūkių pajamų didinimo naudojant gamintojų grupių (organizacijų) veiklos paramą modelį. Pranešimą galite rasti čia.

Ūkininkai ne tik galėtų padidinti  ūkių pajamas, bet ir būtų įgyvendinti gyvulių gerovės reikalavimai (iš dalies pritaikant prie klimato atšilimo stabdymo), ūkiuose stiprėtų gyvulių bandos. Visos pritaikytos priemonės būtų įgyvendintos iš paramos arba tik iš dalies,  prisidedant patiems ūkininkams. Ūkininkai išmoktų dirbti grupėje bei matytų savo tolimesnės veiklos perspektyvas, taip pat augtų valstybės pajamos iš pridėtinės vertės mokesčio dėl padidėjusių pajamų iš produkcijos pardavimo.

„Atrodo patraukliai - ir ekonominis efektas, ir ūkių perspektyva. Vertėtų pakalbėti su ūkininkais, bendradarbiaujant su mokslo žmonėmis galima įgyvendinti pilotinį projektą“, - po pristatymo kalbėjo žemės ūkio ministras Andrius Palionis, pasiūlęs du pilotinius projektus: vieną skirtą gyvulininkystei, kitą – sodininkystei.

Ministrui pritarė LŽŪKA „Kooperacijos kelias“ valdybos pirmininkas Jonas Kuzminskas, aktyviai palaikantis pilotinių projektų idėją.

„Tikrai apsiimtume padaryti, norint viską galima padaryti, investuoti ne į „geležis“, o į efektyvumą, tai tikrai geras dalykas. Susirinksime bendraminčius, tuos, kurie rimtai žiūri perspektyvas ir bandysim“, - kalbėjo pirmininkas.

Facebook komentarai