Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

Tai liūtys, tai karščiai – žemdirbiai šią vasarą patyrė daugybę nuostolių

Autorius: Dalia KARPAVIČIENĖ
Nuo krušos nukentėjo ir cukriniai runkeliai.  „VH Lietuva“ nuotr.
Nuo krušos nukentėjo ir cukriniai runkeliai. „VH Lietuva“ nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Žemdirbiams ši vasara – tikras išbandymų metas. Lietingą, kai kuriose Lietuvos vietose ir krušos nepagailėjusį vidurvasarį pakeitė karščiu alsuojantis, labai sausas rugpjūtis. Nuo krušos, liūties, audros, kaitros šalyje pažeista apie 150 tūkstančių hektarų pasėlių.

Pasak Tarptautinio savidraudos fondo „Vereinigte Hagelversicherung VVaG“ (VH) Lietuvos filialo „VH Lietuva“ vadovo Martyno Rusteikos, išankstiniais duomenimis didžiausią žalą patyrė vidurio Lietuvos rajonai, dalis Šiaurės Lietuvos. Mažiau nuostolių – Žemaitijoje, tačiau šioje Lietuvos dalyje pasėliai nukentėjo nuo ankstyvųjų žalų – užplakimų, nesudygimų ir panašiai.

Nuo liūčių, audros, krušos daugiausiai pažeisti javai, rapsai, pupos, uogynai. Kai kur buvo išguldyti ištisiniai nemaži javų plotai. Savidraudos fondas sulaukė daugiau kaip 3300 pranešimų apie galimus patirtus nuostolius. Žemdirbiams planuojama išmokėti apie 15 milijonų eurų išmokų.

„VH Lietuva“ vadovo teigimu, rekordinio javų derliaus šiemet tikrai nėra. Geriausiu atveju derlius yra artimas daugiamečiam vidurkiui, o gal – ir kiek prastesnis.  

„Didžioji dalis žemdirbių javapjūtę jau baigė. Tačiau sausra ir kaitra trukdo sėjai. Čia pagelbėtų tik krituliai“, – pažymėjo M. Rusteika.

Facebook komentarai

bas

a