Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

T. Povilauskas: dabar palankus metas mažėti maisto kainoms

Autorius: BNS
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Lietuvoje gegužę statistikams užfiksavus išankstinę 0,5 proc. defliaciją, SEB banko ekonomistas sako, kad kainų mažėjimą labiausiai lėmė maisto, drabužių bei kuro kainų kritimas.

„Balandį tikėjausi, kad gegužę bus 0,1 proc. defliacija. (...) Daryčiau prielaidą, kad defliacija didesnė nei tikėjausi, nes maisto kainų mažėjimas gegužę buvo didesnis ir kuro kainų mažėjimas buvo šiek tiek didesnis“, – sakė Tadas Povilauskas.

Pasak jo, gegužę didmeninės maisto produktų kainos toliau mažėjo ir Europoje, todėl pokytis atėjo ir į Lietuvą.

„Juolab patys prekybos centrai garsiai kalba, kad stengiasi mažinti maisto produktų kainas, nes gamintojai irgi yra priversti mažinti, norėdami parduoti tą produkciją“, – pridūrė jis.

Jis taip pat pabrėžė, jog dabar dar nesimato gegužę atnaujintų paslaugų kainų pokyčio – jis turėtų matytis birželio statistikoje. .

„Nors ir gerokai sušvelninti apribojimai, atnaujinta daug veiklų, kurie balandį dar negalėjo ir jie turi nemažą svorį – švietimas, sveikatos paslaugos ir panašiai. Tai vienas iš tų ženklų, kad bent gegužę, kas atlaisvino, tai dar nesimato statistikoje“, – teigė ekonomistas.

Suderinta išankstinė metinė (gegužę, palyginti su 2019-ųjų gegužės mėnesiu) infliacija buvo 0,1 proc., remdamasis negalutiniais duomenimis, pranešė Statistikos departamentas.

Balandį Lietuvoje buvo 0,2 proc. mėnesio defliacija, o metinė infliacija siekė 0,9 procento.

Facebook komentarai