Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

„Sveiks, kaimyne, eikš į talką“

Autorius: Dalia KARPAVIČIENĖ
Sultis teko degustuoti užrištomis akimis ir atspėti, iš kokių vaisių  ir daržovių jos išspaustos. Pakražančio kultūros centro nuotr.
Sultis teko degustuoti užrištomis akimis ir atspėti, iš kokių vaisių ir daržovių jos išspaustos. Pakražančio kultūros centro nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Griniuose (Kelmės raj.), Pakražančio kultūros centre surengtame tradiciniame Pakražančio seniūnijos bendruomenių vakare „Sveiks, kaimyne, eikš į talką“ šiemet pasirinkta vaisių ir daržovių sulčių tema.

Žalpių, Grinių, Valpainių ir Stulgių bendruomenės paruošė stalus, išmoningus prisistatymus, savomis sultimis vaišino kaimynus.  Vaisių ir daržovių sultys buvo degustuojamos. Bendruomenių ir svečių atstovai užrištomis akimis turėjo atspėti, kokias sultis ragauja. Bendruomenės atvežė jau išspaustų aštrių pomidorų, aronijų, šaltalankių, aviečių, spanguolių, obuolių ir bananų sulčių, įvairių sulčių asorti. 

Bendruomenių vakarą pagyvino trys liaudiškos muzikos kapelos iš Kelmės rajono (Tytuvėnų kultūros centro Mockaičių skyriaus kapela „Po liepom“ (vadovė Raimonda Pranckevičienė), Šaukėnų kultūros ir amatų centro kapela „Meldai“ (vadovas Algirdas Raubickas), šeimininkų, Pakražančio kultūros centro kapela (vadovas Saulius Venckus) bei kapela iš Skuodo kultūros centro „Bartuva“ (vadovas Vidmantas Valinskis).  Per vakaronę koncertavo gyvos muzikos atlikėja - kolektyvas „Bonus“ iš Šiaulių.

Pakražančio kultūros centro direktorė Laima Lapinskienė džiaugėsi, jog gražiai laiką leido ne tik bendruomenės, bet ir kultūros centrai. Šventėje dalyvavo daug svečių, parapijiečiams prisistatė, linkėjo darnos ir naujasis Pakražančio parapijos klebonas Eduardas Semaška. 

 Ši šventė užbaigė 6 renginių ciklą „Bendruomenių stiprybė – gyvojoje tradicijų raiškoje“. Atesniais metais Pakražančio kultūros centras buvo surengęs bendruomenių vakarus, skirtus bulvėms, pyragams, obuoliams, moliūgams.

Facebook komentarai