Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Suvalkietė akordeono melodijomis „užaugino“ agurką iki alkūnės

Autorius: Dineta BABARSKIENĖ
„Per karantiną lauke vis grojau ir grojau akordeonu, o agurkai iškišę galvas klausėsi“, – šypsodamasi prisipažįsta muzikantė.
„Per karantiną lauke vis grojau ir grojau akordeonu, o agurkai iškišę galvas klausėsi“, – šypsodamasi prisipažįsta muzikantė.
Printer Friendly, PDF & Email

Birutė Zavistauskienė iš Jonų kaimo Kalvarijos savivaldybėje tokios veislės agurkus  sodinanti kasmet. Vadina juos  savaip – salotiniais. „Jie labai skanūs: vandeningi, sultingi“, – tikina ji.

Šiemet pavasarį du agurkų daigus nupirko dukra – Kalvarijos turguje.

Pasodino ponia Birutė šiltnamyje. Jau net ėmusi galvoti, kad šiais metais nieko gero nebus, mat agurkai tik žydėję, bet nemezgę.

Pastebėjo, kad keli agurkėliai vis tik ima augti, negelsta, nenukrenta. „Pradėjau stebėti šį. Jis augo tiesiog dienomis“, – prisimena ji.

Daržininkė neiškentė. Pradėjo jį vis matuoti. „Pirmą kartą, užsidėjau ant rankos,  pamatavau – mano alkūnės nesiekė. Dar palaukiau. Pamatuoju: iki alkūnės. Per tris dienas taip užaugo“, – džiaugiasi.

Tiesa, šitaip bematuojant, agurkas nutrūkęs nuo stiebo. „Bet gal taip turėjo būti, nes su stiebu jau žemyn tįso. O gal bekilnodama pažeidžiau?“ – svarsto pati daržininkė, mat jau buvo užsimojusi jį auginti kuo ilgiau.

Tręšusi: liejusi vandeniu su užmerktomis dilgėlėmis, paskui internete paskaičiusi ir dar paliejusi vandeniu su mielėmis. „Tačiau kiti agurkiukai įprasto dydžio kaip visad, nieko ypatingo, o šis vis augo“, – pasakoja ji.

Visą šiltnamį žolyte išklojusi. „Kasmet šitaip darau“, – tikina daržininkė.

Tačiau toks agurkas – rekordininkas ponios Birutės gyvenime užaugo pirmąkart, nors agurkus augina visą gyvenimą.

Ilgasis agurkas dar nesuvalgytas. „Laikau kaip suvenyrą“ , – kvatoja pašnekovė tikindama, kad jau teks sunaudoti.

Dabar dar keli agurkai neįtikėtinai greitai tįsta šiltnamyje. „Šių nejudinsiu“, – prisižada daržininkė.

Ponia Birutė vadovauja Jungėnų kultūros namų liaudiškos muzikos kapelai „Jungvala“. „Per karantiną lauke vis grojau ir grojau akordeonu, o agurkai iškišę galvas klausėsi“, – šypsodamasi prisipažįsta muzikantė, paklausta, ar tik ne virtuoziškas jos grojimas ir  užaugino tokį agurką – 43 centimetrų ilgio.

Facebook komentarai