Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

brolijos baneriukas

 

 

Zemes ukio technikos brolija

Suvalkiečiai nuo sausros nukentėjusiems ūkininkams ketina sumažinti mokesčius

Autorius: Agroeta
Printer Friendly, PDF & Email

Gavęs ne vieną kreipimąsi iš Marijampolės savivaldybės ūkininkų, dėl vyraujančios sausros ir jos padarinių įvertinimo, mokestinės lengvatos žemės ūkio paskirties žemės mokesčiui suteikimo, Marijampolės savivaldybės tarybos Aplinkos apsaugos ir kaimo reikalų komiteto pirmininkas Karolis Dvylys pakvietė komiteto narius nuvykti į ūkininkų laukus ir įvertinti kokia reali situacija yra žemės ūkyje.

Komiteto nariai kartu su Marijampolės savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėju Eugenijumi Alesiumi ir vicemeru Pauliumi Marozu lankėsi Patašinės, Padovinio ir Netičkampio apylinkėse esančiuose ūkininkų laukuose, taip pat Padovinio žemės ūkio bendrovėje.

Padovinio žemės ūkio bendrovės vadovas supažindino su bendrovės veikla, taikomomis technologijomis ir pasiekimais, komiteto nariams parodė bendrovės pasėlius, pristatė prognozuojamą sausros įtaką bendrovės veiklai.

Komitetas taip pat aplankė smulkiųjų ūkininkų pasėlius Patašinės ir Netičkampio apylinkėse. Visuose aplankytuose laukuose situacija panaši: išretėję, nesudygę ir išdžiūvę, daugiausia vasarinių miežių, vasarinių kviečių ir daugiamečių žolynų plotai, nuostoliai skirtinguose plotuose gali siekti 30-50 proc., tuo tarpu žieminių kviečių, žieminių miežių ir žieminių rapsų pasėliai nenukentėję arba nukentėję nežymiai.

Nors šalį pastaruoju metu aplankė negausūs lietūs, tačiau tai esmės derliui jau nebeturės, nes šiuo metu jau pradedamas derliaus nuėmimas.

Posėdžio pabaigoje komiteto nariai nutarė, kad daugiausia nuo sausros nukentėjo vasarinių kviečių, vasarinių miežių ir daugiamečių žolynų plotai. Komitetas įpareigojo Žemės ūkio skyrių pateikti papildomą informaciją apie deklaruotus vasarinių miežių, vasarinių kviečių ir daugiamečių žolynų plotus. Gavus informaciją bus svarstoma apie galimą lengvatos žemės ūkio paskirties žemės mokesčiui suteikimą ir jos dydį.

Facebook komentarai