Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Susitikime su Lazdijų rajono ūkininkais aptartos pienininkystės ūkių aktualijos

Autorius: Agroeta
Printer Friendly, PDF & Email

Lazdijų rajono savivaldybėje vyko susitikimas su Lazdijų rajono pieno gamintojais ir supirkėjais. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) direktoriaus pavaduotojas Mantas Staškevičius ir VMVT Veterinarijos sanitarijos skyriaus vedėja Audronė Mikalauskienė aptarė rajono pienininkystės ūkių aktualijas.

Susirinkusieji daugiausia dėmesio skyrė žalio pieno pristatymo į pieno supirkimo punktus problematikai, pieno mėginių atrinkimo tvarkai ir galimybėms pažaboti pieno mėginių falsifikavimą.  Pieno gamintojai akcentavo žemas pieno supirkimo kainas ir dėl to kylančius iššūkius, norint modernizuoti ar išlaikyti pienininkystės ūkį.

„Džiaugiuosi šia gražia, Lazdijų rajono savivaldybės iniciatyva surengta diskusija. Tokie susitikimai leidžia tiesiogiai išgirsti, kokios problemos kyla ūkiuose ir kaip mūsų specialistai galėtų padėti jas spręsti. Turime galimybę betarpiškai paraginti ūkininkus ieškoti alternatyvų vien žalio pieno gamybai. Supažindinti juos su supaprastintais reikalavimais, kurie leidžia minimaliomis sąlygomis įsirengti patalpas ir patiems ūkiuose mažais kiekiais gaminti ir tiesiogiai vartotojams parduoti tiek pieno, mėsos ar  negyvūninio maisto produktus. Mūsų įsitikinimu, tokia veikla leistų ūkiui būti mažiau priklausomu nuo  pieno supirkimo sąlygų, kainų svyravimų, kurtų didesnę pridėtinę vertę visam regionui“, - pabrėžia VMVT direktorius Darius Remeika.

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA