Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Stumbrės žūtimi pasibaigusios medžioklės vadovas: žvėrį nušovė J. Slapšinskas

Autorius: ELTA
Stumbriukas buvo politiko sumedžiotos stumbro patelės jauniklis.
Stumbriukas buvo politiko sumedžiotos stumbro patelės jauniklis.
Printer Friendly, PDF & Email

Stumbrės žūtimi pasibaigusios medžioklės vadovas girininkas Jonas Leika sako, kad žvėrį nušovė „valstietis“ Jonas Slapšinskas.

„Galiu užtikrinti ir tikrai žinau. Medžioklė vyko iš bokštelio. Tikrai nušovė ne kažkoks žmogus, o Jonas Slapšinskas. Kitas negalėjo. Ir jis atėjęs prisipažino“, – Seimo Aplinkos apsaugos komiteto posėdyje sakė Valstybinių miškų urėdijos (VMU) Panevėžio regioninio padalinio Krekenavos girininkijos girininkas J. Leika.

Pasak jo, medžioklėje dalyvavo 25 asmenys, joje, be stumbrės, dar buvo sumedžiotas vilkas, keli elniai.

J. Leikos teigimu, nušovus stumbrę, buvo kreiptasi į aplinkosaugininkus ir paimtas J. Slapšinsko šautuvas. Pasak medžioklės vadovo, jo blaivumas taip pat buvo patikrintas.

J. Leika taip pat tvirtino, kad prieš medžioklę jos dalyviai buvo informuoti apie tai, kad toje teritorijoje yra stumbrų.

Tačiau Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas, laikinai einantis viršininko pareigas, Renaldas Žekonis sakė neturįs informacijos, kad apskrities pareigūnai būtų vykę tikrinti medžiotojo girtumo.

Tuo metu Kauno gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos vadovas Darius Jurevičius sakė, kad aplinkosaugininkai blaivumo tikrinti neprivalo.

Jo manymu, medžioklė po stumbrės žūties turėjo būti nutraukta.

Aplinkos apsaugos departamento direktoriaus pavaduotojas Vaidas Gricius sakė, kad dėl sumedžiotos stumbrės kreiptasi į prokurorus.

„Kai turėsime daugiau informacijos, galėsime daugiau pasakyti, bet dabar pradėtas ikiteisminis tyrimas, kreiptasi į prokurorus”, – sakė V. Gricius.

Jis taip pat sakė, kad aiškinamasi dėl medžiotojo blaivumo tikrinimo aplinkybių.

„Sprendžiant iš to, kad į policiją mūsų pareigūnas nesikreipė, darytina išvada, kad greičiausiai blaivumas nebuvo tikrintas. Kilus įtarimams, pareigūnas gali kreiptis. Jei įtarimo nekyla, mes neprivalome kreiptis”, – žurnalistams po posėdžio sakė V. Gricius.

Jo teigimu, aiškinamasi ir dėl kitų galimų pažeidimų.

„Pirma, neplaninis patikrinimas buvo atliktas skubotai, žala buvo apskaičiuota neįvertinus visų aplinkybių ir pareigūnas nesiėmė aktyvių veiksmų. Galbūt reikėjo kviestis Maisto ir veterinarijos tarnybą, atlikti ekspertizę. Šie dalykai mums kelia abejonių ir į juos atsakysime, kai bus atliktas galutinis tyrimas“, – sakė V. Gricius.

Anot AAD direktoriaus pavaduotojo, pareigūnas taip pat neapklausė visų medžioklės dalyvių, kad būtų gauta daugiau informacijos apie vykusią medžioklę.

Sausio pradžioje Panevėžio rajone galimai „valstiečio” J. Slapšinsko buvo sumedžiota stumbro patelė.

Vasario 14 dieną pranešta, kad Panevėžio regioninio padalinio Pašilių stumbryne nugaišo sausio pradžioje priglaustas stumbriukas. Paaiškėjo, kad stumbriukas buvo sumedžiotos stumbro patelės jauniklis.

Už sunaikintą jauniklius vedžiojančią (maitinančią) stumbro patelę nustatomas trigubas bazinis tarifas, todėl žala sieks apie 36,6 tūkst. eurų.

Facebook komentarai