Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Stichija: klimpsta automobiliai, lūžta medžiai. Virsdamas medis sužalojo žmogų

Autorius: Agroeta
Ugniagesiai dėl sniego sulaukė rekordiškai daug iškvietimų.
Ugniagesiai dėl sniego sulaukė rekordiškai daug iškvietimų.
Printer Friendly, PDF & Email

Praėjusią parą šalies ugniagesiai gelbėtojai atliko 378 gelbėjimo darbus, iš jų 331 kartą vyko šalinti ant važiuojamosios kelio dalies, automobilių, pastatų, elektros laidų nuvirtusių medžių ir jų šakų. Jie atliko pusę tiek gelbėjimo darbų, kiek jų buvo atlikta per 25 sausio dienas.

Daugiausia tokių gelbėjimo darbų atlikta Vilniaus apskrityje – 118, Alytaus – 92, Kauno – 83, Utenos – 26, Panevėžio – 7, Marijampolės – 4, Šiaulių – 1. Ugniagesiai 297 kartus šalino medžius ir jų šakas nuo važiuojamosios kelio dalies, 21 kartą – nuo automobilių, 13 kartų – nuo pastatų ir elektros laidų.

Vakar vakare buvo gautas ir vienas pranešimas, kad buvo traumuotas žmogus. 19.41 val. pranešta, kad Vilniuje, Vingio parke, virsdamas medis kliudė žmogų. Atvykus ugniagesiams, žmogus buvo jau išlaisvintas ir perduotas medikams. Nuvirtusį medį ugniagesiai supjaustė ir patraukė.

Vakar gelbėtojai per 10 kartų vyko iš sniego traukti užklimpusių specialiųjų tarnybų – greitosios medicinos pagalbos ir policijos automobilių.

Šiuo metu ugniagesiai intensyviai triūsia toliau – šį rytą, po 6 val., gauta dar per 50 tokių pagalbos iškvietimų. 

Ugniagesiai gelbėtojai įspėja gyventojus, kad kai kurie keliai, ypač atokiose vietovėse, yra sunkiai pravažiuojami. Kilus gaisrui gali tekti ilgiau laukti jų pagalbos. Todėl prašo jų atsargiai kūrenti ir neperkaitinti krosnių, taip pat atsargiai naudoti elektrinius šildymo prietaisus bei pasirūpinti savo vienišais kaimynais.

Kadangi pavojų taip pat gali kelti ir smarkiai apsnigti medžiai ir stogai, ugniagesiai gelbėtojai pataria nestovėti šalia jų, nestatyti po jais automobilių. Jų taip pat nereikėtų palikti ir po elektros perdavimo bei ryšių linijomis ir nesiartinti prie nutrūkusių elektros laidų.

Išvykti iš namų rekomenduojama tik būtiniausiu atveju, nes regioniniai keliai yra sunkiai išvažiuojami, pusnyse įstringa ir specialiųjų tarnybų automobiliai, todėl gyventojams gali tekti ilgiau laukti jų pagalbos.

Facebook komentarai