Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

„Standard & Poor‘s“ sumažino Baltarusijos kredito reitingo perspektyvą

Autorius: ELTA
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Tarptautinė kredito reitingų agentūra „Standard & Poor‘s“ (S&P) sumažino Baltarusijos ilgalaikio kredito reitingo perspektyvą iš „stabilios“ į „negatyvią“, informuoja TASS.

Tuo pačiu S&P patvirtino „B/B“ reitingą Baltarusijos trumpalaikiam ir ilgalaikiam skolinimuisi.

Reitingų agentūra paskelbė, kad „negatyvi“ perspektyva atspindi didėjančią riziką finansiniam Baltarusijos bankų sistemos stabilumui. S&P taip pat pažymėjo, kad nuo rugpjūčio pradžios gyventojai vis dažniau santaupas keitė į užsienio valiutą ir išsiimdavo turimus indėlius.

Pesimistinis scenarijus rodo, kad dėl to Baltarusijos centrinis bankas gali susidurti su užsienio valiutos atsargų trūkumu ir kiltų grėsmė vyriausybės įsipareigojimų vykdymui.

S&P vertinimu, nuo rugpjūčio pradžios Baltarusijos turimos užsienio valiutos atsargos sumažėjo 1,4 mlrd. JAV dolerių – iki tokio lygio, kad atsiskaitymui už importuojamas prekes jų užtektų 2,6 mėnesio.

Kredito reitingų agentūra paminėjo ir didėjantį neužtikrintumą Baltarusijoje, kuris gali paveikti ekonomikos augimą ir prieigą prie skolinamų lėšų užsienio rinkose artimiausiems 12–18 mėnesių.

Be to, agentūra paskelbė, kad Baltarusijos skolinimosi reitingai galėjo būti sumažinti, jei Rusija ir Kinija nebūtų suteikusios kredito linijų.

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA