Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

„Sprendimų ratas 2016“ kviečia aplankyti socialinio verslo ekspoziciją

Autorius: Agroeta
Printer Friendly, PDF & Email

(Kaunas, spalio 4 d.) Spalio 6–8 d. Aleksandro Stulginskio universitete (Akademija, Kauno r.) tradiciškai rengiama rudens paroda „Sprendimų ratas 2016“. Parodos organizatoriai pirmą kartą organizuoja ekspoziciją, kurioje bus demonstruojama verslių šalies nevyriausybinių organizacijų (NVO) produkcija.

Penktadienį (spalio 7 d.) 11 val. IV rūmų 204 aud. įvyks seminaras „Socialinio verslo vaidmuo užtikrinant kaimo gyvybingumą“. Seminaro metu bus galima „iš pirmų lūpų“ sužinoti apie sėkmingo socialinio verslo gerąją patirtį – „Draugų uogienės“ projektą pristatys jo autorė Violeta Masteikienė. Ūkio ministerija šį projektą nominavo kaip vieną iš 3 geriausių Lietuvos 2015 m. socialinio verslo projektų.

Seminare daugiausia dėmesio bus skiriama tvaraus socialinio verslo kūrimo kaimo vietovėse problematikai. Bus galima išgirsti, kaip šalies ir regiono mastu tikslinga kurti tvarią socialinio verslo ekosistemą ir kaip į šį procesą gali įsitraukti ASU, jei ateityje būtų nuspręsta didesnį dėmesį kreipti į studijų procesą, kuris remiasi studentų kūrybingumo ir profesinės patirties ugdymu.

Socialinis verslas – alternatyvi ekonominė veikla, kuri vietos ekonomines, socialines ar aplinkosaugines problemas padeda paversti naujomis galimybėmis, kryptingai investuojant į tvarius, efektyvius ir, svarbiausia, novatoriškus sprendimus. Augantis valstybinių institucijų palaikymas nacionaliniu ir tarptautiniu lygmeniu, numatyta finansinė parama atskleidžia augančią socialinio verslo svarbą, tačiau tuo pat metu potencialiems socialinio verslo kūrėjams trūksta kompetencijų, reikalingų vystyti sėkmingą veiklą.

Arūnas Survila savo pranešime „Socialinis verslas #254“ papasakos apie Socifaction – socialinio verslo greitintuvo veiklą ir pristatys, kuo programos veikla gali būti naudinga įgyvendinant vietos plėtros strategijas. Pranešėjas taip pat trumpai nušvies Britų tarybos finansuojamą veiklą skatinant socialinio verslo plėtrą Lietuvoje.

Agrarinės ekonomikos instituto direktorė Rasa Melnikienė  savo pranešime patars, kaip kurti socialinį verslą pasinaudojant bendradarbiavimo platforma „Kaimas į namus“.

Danguolė Čukauskienė supažindins seminaro dalyvius su Garantijų fondo veikla ir kuo šis fondas gali būti naudingas besiimantiesiems socialinio verslo.

Marija Žiubrienė iš VVG „Pakruojo rajono partnerystė“ pasidalys sukaupta kaimo bendruomenių partnerystės su vietos valdžia ir verslo atstovais kūrimo patirtimi siekiant užtikrinti sėkmingą socialinio verslo projektų startą ir tvarią plėtrą konkrečiose kaimo vietovėse.

Informacijos apie parodą taip pat galite rasti interneto svetainėje www.sprendimuratas.lt.

ŽŪM sprendimuratas  
Facebook komentarai