Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

„Sodra“: trečią ketvirtį atlyginimai augo 11 proc.

Autorius: ELTA
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Trečią metų ketvirtį vidutinės mėnesio darbuotojų pajamos siekė apie 1411 eurų, 11 proc. daugiau nei prieš metus, rodo „Sodros“ duomenys.

„Į rankas“ gaunamų pajamų augimas taip pat siekė 11 proc. – jis sudarė apie 900 eurų. „Sodros“ Statistikos, analizės ir prognozės skyriaus patarėja Kristina Zitikytė teigė, kad vasaros laikotarpis leido didinti darbuotojų gaunamas pajamas.

„Panašu, kad pasibaigęs karantinas ir prasidėjusi vasara leido didinti darbo pajamų apimtis ir trečiąjį ketvirtį pajamų augimas vėl grįžo į tą lygį, kurį matėme metų pradžioje, kai pirmąjį ketvirtį matėme 10 proc. augimą. Pirmasis karantinas tik pristabdė pajamų augimą antrąjį ketvirtį, tačiau trečią ketvirtį dirbantiems pajamos augo“, – nuotolinėje spaudos konferencijoje sakė K. Zitkytė.

Anot jos, 43 proc. apdraustųjų pajamos per metus padidėjo.

„Kai nagrinėjome antrą ketvirtį, sakėme, kad kas ketvirtas dirbantysis galėjo pajusti pajamų sumažėjimą. Vadinome tai signalu, kad antras ketvirtis buvo sunkesnis etapas dirbantiesiems. Visgi trečią ketvirtį tik 17 proc. dirbančiųjų pajamos mažėjo, apie 43 proc. per metus pajamos padidėjo. Apdraustųjų skaičius trečią ketvirtį išliko mažesnis nei pernai. Jų vidutiniškai turėjome apie 2 proc. mažiau nei prieš metus, kas yra apie 25 tūkst. apdraustųjų“, – kalbėjo „Sodros“ atstovė.

„Galime kalbėti ir apie tai, kad trečią ketvirtį mums pavyko išlipti iš duobės, kurią turėjome balandžio-gegužės mėnesiais“, – pridūrė ji.

Tiek apdraustųjų skaičiaus didėjimas, tiek darbo pajamų didėjimas lėmė, kad augo Darbo užmokesčio fondas augo. Lyginant rugsėjį su vasariu, jis padidėjo beveik 5 proc.

Daugumos profesijų grupių apdraustųjų mažėjo

7,4 tūkst. verslų, daugiausiai iš restoranų, viešbučių, drabužių mažmeninės prekybos, krovininio kelių transporto veiklų, atidėjo 129 mln. eurų socialinio draudimo įsipareigojimų „Sodrai“. Anot K. Zitkytės, yra ekonominių veiklų, kuriose apdraustųjų skaičiaus sumažėjimas išliko ir trečiąjį ketvirtį.

„Tai signalas, kad pandemijos poveikį kai kurios ekonomikos jaučia ir poveikis niekur nedingo. Tarp jų – viešbučių veikla, kur apdraustųjų skaičius rugsėjį buvo 16 proc. mažesnis nei prieš pandemiją, baldų gamyboje apdraustųjų skaičius sumažėjęs apie 20 proc., kelionių agentūrų veikloje apie 23 proc. ir tarp draudimo agentūrų brokerių sumažėjimas yra juntamas“, – sakė ji.

„Daugiausia minime vėl tas pačias veiklas, apie kurias kalbėjome antrojo ketvirčio rezultatuose“, – teigė K. Zitkytė, pridurdama, kad apdraustųjų skaičius augo tose veiklose, kurias veikia sezoniškumas.

Visgi tarp daugumos profesijų grupių apdraustųjų skaičius per metus mažėjo.

„Yra kelios išimtys, tarp jaunesniųjų specialistų apdraustųjų skaičius šiek tiek padidėjo, specialistų ir vadovų išliko labai panašus, kaip buvo, tačiau likusiose grupėse apdraustųjų skaičius mažėjo. Mes negalėtume išskirti vienos profesijų grupės, kur tas sumažėjimas būtų didesnis“, – teigė K. ZItkytė.

„Sodros“ atstovė taip pat atkreipė dėmesį, kad trečią ketvirtį vyrų bedarbių skaičius per metus išaugo 42 proc., o moterų – 70 proc.

„Moterų bedarbių skaičius išauga labiau nei vyrų. Tai vienas esminių skirtumų su ta krize, kurią matėme tada (2009 metais – ELTA). Moterys patiria jau didesnį neigiamą poveikį“, – sakė ji.

Nuo balandžio iki rugsėjo naujų nedarbo išmokų gavėjų buvo 76,7 tūkst. Vidutinė nedarbo išmoka už vieną mėnesį siekia 356 eurus.

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA