Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

„Sodra“: antrąjį ketvirtį gyventojų pajamos – 5,3 proc. didesnės nei prieš metus

Autorius: ELTA
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Antrąjį metų ketvirtį vidutinės gyventojų pajamos buvo 5,3 proc. didesnės nei tą patį laikotarpį prieš metus ir siekė 1319 eurų, pranešė „Sodra“.

„Šis augimas buvo perpus lėtesnis nei pirmą ketvirtį, kai vidutinės pajamos didėjo 10 proc.“, – žurnalistams sakė „Sodros“ Statistikos, analizės ir prognozės skyriaus patarėja Kristina Zitikytė.

„Sodros“ teigimu, koronaviruso pandemijos poveikis sulėtino gyventojų pajamų augimą antrą ketvirtį, tačiau tik karantino laikotarpiu – birželį pajamos augo taip pat sparčiai, kaip ir metų pradžioje.

„Sodros“ duomenimis, antrąjį šių metų ketvirtį, palyginti su pirmuoju šių metų ketvirčiu, apdraustųjų, dirbusių visą mėnesį, skaičius mažėjo 2,2 proc. (27 tūkst.). 

Palyginti su pirmuoju ketvirčiu, šalyje mažėjo gyventojų, kurių darbo užmokestis per metus padidėjo daugiau nei 10 proc., ir daugėjo žmonių, kurių darbo pajamos mažėjo daugiau nei dešimtadaliu.

Anot „Sodros“, bendrai antrąjį šių metų ketvirtį, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, daugiau nei pusės dirbančiųjų pajamos per metus augo, kas penkto – reikšmingai nesikeitė, o kas ketvirto gyventojo pajamos mažėjo daugiau nei 5 proc.

Iki minimalios mėnesio algos gaunančiųjų gyventojų, kurių pajamos sumažėjo daugiau nei 10 proc., tiek pirmąjį, tiek antrąjį šių metų ketvirtį dalis siekė dešimtadalį, o trims iš keturių darbo užmokestis, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, didėjo bent 5 proc.

Facebook komentarai