Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Skuodo Švč. Trejybės parapijos reikalavimai privertė suglumti šimtus internautų

Autorius: Agroeta
Skuodo r. gyventojos nuotrauka iš skudiškiams skirtos paskyros "Facebook". Prie šios nuotraukos ji parašė: "Be komentarų".
Skuodo r. gyventojos nuotrauka iš skudiškiams skirtos paskyros "Facebook". Prie šios nuotraukos ji parašė: "Be komentarų".
Printer Friendly, PDF & Email

Skuodo rajono gyventojos įrašas socialiniame tinkle „Facebook“, kurį ji paskelbė šiomis dienomis, privertė aikčioti internautus, iš kurių didžioji dalis pasipiktino Lietuvos Katalikų Bažnyčia. Įrašo esmė – nuotrauka, kurioje įamžintas prašymas „Dėl pasiruošimo sutvirtinimo sakramentui“. Minėtame prašyme Skuodo Švč. Trejybės parapijos klebonui į akis labiausiai krinta punktai, kurie gali prasilenkti su laisva žmogaus valia. Prašyme, kaip ir Dievo įsakymuose, išvardinta dešimt prašymą pasirašiusiojo įsipareigojimų punktų.

Jei įsipareigojimas sekmadieniais su vaiku dalyvauti Šv. Mišiose arba laiku pateikti dokumentus, nieko gal ir nenustebintų, tai kiti punktai priverčia suglumti.

„Leisti mano vaiką fotografuoti, filmuoti, kai medžiaga naudojama parapijos veikloje“, – skelbia vienas punktų. Toks sutikimas gali būti laikomas priverstiniu, priešingu atveju Sutvirtinimo sakramento vaikas negautų. Dar kitame punkte įsipareigojama „įsigyti vaiko katechezei reikalingas metodines priemones, prisidėti prie „Sutvirtinamųjų dienos“ organizavimo (išvyka) bei katecheto (mokytojo) veiklos išlaidų padengimo, aukojant 50 eurų“. Bažnyčia oficialiai deklaruoja, kad auka yra laisvanoriška, tačiau šis punktas prasilenkia su oficialia pozicija.

Diskutuotina ir dėl šeštojo punkto, kuriame reikalaujama kunigams ir katechetams „pranešti apie ligą ar kitas priežastis“, jei nelankomi užsiėmimai ar Šv. Mišios. Minėtas prašymas jau sulaukė daugybės reakcijų.

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA