Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Skubėjo kasti, kad galėtų pasakyti, jog jau sulaukė šviežių bulvių. Kokios jų kainos?

Autorius: Dineta BABARSKIENĖ
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Lietuviškų bulvių išsiilgę valgytojai gali džiaugtis: vieni ūkininkai jau kasa, prekiauja turguose, kiti žada jau greitai taip pat pradėti bulviakasį.

Dar nekasa: gaila gadinti

Ūkininkas Vytautas Bračiulis iš Noragėlių kaimo (Lazdijų r.) sako, kad šiemet vėliau sodinęs ankstyvas bulves, tai ir kasiąs šiek tiek vėliau: apie 15 dieną. „Tikrai ne anksčiau planuojame kasti“, – patikina jis. Prisipažįsta, jog dzūkiškas „cekavumas“, žinoma, nugalėjęs ir jau pasikasęs pasižiūrėti. „Bet dar gaila gadinti“, – sako Vytautas.

Anot jo, dar reikia palaukti. „Užuomazgų nemažai, ligų nėra kol kas. Gal bus viskas gerai? Priklausys, kokios oro sąlygos, ir, žinoma, kaip gebėsime kovoti su ligomis ir kenkėjais“, – pasvarsto jis. Sako, kol kas viskas normaliai. Tačiau į dangų dzūkas dairosi. „Lietaus reikia. Pats bulvių augimas, o sausa savaitė, lietaus nė lašo“, – sako jis. Tikina, jog labai jaučiasi, kad dirva gerokai padžiūvusi.

Šviežių bulvių ne importinių, o lietuviškų - visi labai laukė

„Kasiau, nes dabar galiu pasakyti, kad jau sulaukiau šviežių bulvių”, – kvatoja ūkininkas Arūnas Žėkas iš Seirijų (Lazdijų r.).  

„Pakrapščiau jau prieš savaitę sau paragauti“, – prisipažįsta jis. Dabar jau pabandęs daugiau pakasėti, bet dar tik nuolatiniams klientams. Tikina, kad dar tik pradžia.

„Dar tik turguose paprekiauti, kad galėtume, tiek tepasikasame“, – sako jis. Anot jo, žmonės labai nori šviežių bulvių, laukė lietuviškų. „Jau buvo importinių bulvių prekybos centruose, bet nelabai kas griebėsi jų pirkti“, – mano ūkininkas.

Sako, kad jo klientai nori didesnių, kol kas – smulkesnės. „Dar nepriaugusios bulvės pilnai, todėl smulkesnės“, – paaiškina bulvių augintojas.

Paklaustas, koks šiemetinis pirmųjų bulvių derlius, sako, kad po kelmu bulvių... mažai. „Būna, kad tik vieną randi, po kitu – aštuonios, po trečiu – trys. Labai nevienodai, bet tikrai nedaug“, – sako jis.

Anot jo, ankstyvų – nedaug, nežinia, kaip bus su vėlyvomis. „Vienas bulves pasodinau kovo 27 dieną, kitas – balandžio 8 d. – dabar jos vienodo dydžio“, – pasakoja Arūnas.

Anot jo, yra vietų, kur bulvės „ištirpę“ dirvoje – visai nedygo. „Žemose vietose išvis nėra. Tris paras bulvė vandenį pastovi ir viskas: po jos“, – sako jis.

Tikina, kad viskas dėl šalto pavasario. „Šalta, lijo, lijo, lijo, mažai mezgė“, – pasakoja ūkininkas.

„Iš pavasario laistė, dabar kaitina“, – tarsteli jis. Dzūkijoje sausa. „Laistau bulves, turiu laistymo įrangą, ankstyvas laistau iš prūdų“, – tarsteli ūkininkas.

Tad vis tik kokį bulvių derlių planuojate? „Nieko negaliu dabar planuoti. Bent hektarą, kai nukapstysime, tai tada bus matyt“, – tiesiai sako bulvių augintojas.

O kokia bulvių kaina šiemet? Sako, jei perkamas didelis kiekis už kilogramą prašo 75 – 80 centų. „Jei perkama urmu. Kalba eina bent jau apie 500 kilogramų“, – patikslina jis.

Facebook komentarai