Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Šiurkščiais medžioklės taisyklių pažeidimais įtariami asmenys bandė klastoti medžioklės dokumentus

Autorius: Agroeta
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Aplinkos apsaugos departamento Kauno valdybos pareigūnai baigė tyrimą ir surašė administracinio nusižengimo protokolus dviem medžiotojams už neteisėtą medžioklę 2019 m. rugpjūčio 6 d., pranešė Aplinkos apsaugos departamentas.

Tyrimo metu nustatyta, kad iš viso neteisėtai buvo sumedžioti du stirninai. Už tai pažeidėjams reikės atlyginti laukinei gyvūnijai padarytą žalą, kuri siekia 2 900 eurų. Taip pat asmenims, padariusiems šiurkščius medžioklės taisyklių pažeidimus, numatyta atsakomybė nuo 800 iki 1 800 eurų kartu su transporto priemonės ir šaunamųjų ginklų konfiskavimu bei teisės medžioti atėmimu nuo 1 iki 5 metų.

Įtartinas, lėtai važiuojantis per laukus ir vis sustojantis automobilis, aplinkos apsaugos inspektorių buvo pastebėtas 2019 metų rugpjūčio 6-osios naktį Kauno rajone ties Šiulių kaimu. Pareigūnams tarnybiniu automobiliu priartėjus prie įtartino visureigio, šis dideliu greičiu nuvažiavo, tačiau už kelių kilometrų, vairuotojui supratus, jog nesugebės pabėgti nuo pareigūnų, sustojo Zapyškio miške. Atlikto patikrinimo metu nustatyta, kad automobiliu važiavę asmenys vežėsi išdorotą stirniną, kuris, kaip paaiškėjo atliekant tyrimą, buvo sumedžiotas su smulkaus kalibro graižtviniu ginklu, kuriuo medžiotojas neturėjo teisės sumedžioti kanopinio žvėries. Taip pat atliekant patikrinimą rasti abiem medžiotojams priklausantys draudžiami įrankiai – naktinio matymo priedėliai prie optinių taikiklių.

Be to, tyrimo metu buvo kreiptasi į Lietuvos Teismo ekspertizės centrą (LTEC), kilus įtarimams, jog medžioklėje naudotas lapas yra suklastotas. LTEC specialistai pareigūnų įtarimus patvirtino ir atlikę ekspertizę nurodė, kad medžiotojai medžiojo su suklastotu dokumentu – skenuotu medžioklės lapu.

Tyrimo medžiaga, susijusi su dokumento klastojimu, perduota Kauno apylinkės prokuratūrai, kuri pradėjo ikiteisminį tyrimą. Baudžiamajame kodekse numatyta, kad už dokumento suklastojimą asmuo gali būti baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki 3 metų.

Minėti asmenys, kuriems buvo surašyti administracinio nusižengimo protokolai, tyrimo metu skundė aplinkos apsaugos pareigūnų veiksmus, tačiau tyrimai pareigūnų atžvilgiu nepradėti, nes nustatyta, kad pareigūnai laikėsi visų galiojančių teisės aktų, reglamentuojančių valstybinės aplinkos apsaugos kontrolę, neviršijo savo įgaliojimų ir pažeidimų nepadarė.

Facebook komentarai