Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Siūloma išplėsti nemokamos mėgėjiškos žvejybos teisę

Autorius: Agroeta
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Seime įregistruotos Mėgėjų žvejybos įstatymo pataisos, kuriomis siūloma išplėsti nemokamos mėgėjų žvejybos teisę ir suteikti galimybę ja naudotis asmenims iki 18 metų.

Pasak parlamentaro Lino Jonausko, mėgėjiškos žvejybos, kaip sveikatai palankios laisvalaikio leidimo formos, populiarinimas tarp nepilnamečių galėtų turėti itin teigiamą efektą.

„16 –17 metų paaugliai dažniausiai dar yra išlaikomi tėvų, neturi savo pajamų, daug laiko leidžia su draugais arba namuose prie kompiuterių. Pastebima, kad nusikalstamumas tarp tokio amžiaus nepilnamečių yra didžiausias. Daugelis psichologų pabrėžia, kad viena iš nusikalstamo paauglių elgesio priežasčių – užimtumo stoka, kuri ypač ryški mažesniuose miestuose, kaimiškose vietovėse. Ne visi tėvai turi galimybes nupirkti vaikams žvejybos bilietą, todėl, manau, kad nemokama galimybė mėgėjiškai žvejoti iki pat pilnametystės ne tik turėtų teigiamą poveikį paauglių sveikai gyvensenai, kokybiškam užimtumui, bet taip pat prisidėtų prie nepilnamečių nusikalstamumo mažinimo“, – sakė parlamentaras Linas Jonauskas. 

Pagal šiuo metu galiojančius įstatymus, nemokamai žvejoti šiandien turi teisę asmenys iki 16 metų.

Facebook komentarai