Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

dojusagro

Širdies vartus atvėręs ūkininkas Petras Vaitelis jaučiasi reketuojamas prokurorų akiratin patekusio fondo

Autorius: Dainius MAKYS
Petras Vaitelis
Petras Vaitelis
Printer Friendly, PDF & Email

Kėdainių r. Ąžuolaičių kaimo ūkininkas Petras Vaitelis jaučiasi reketuojamas, o keisčiausia doram ir sąžiningam žemdirbiui yra tai, kad taip jaustis jį privertė M.K. Čiurlionio paramos fondas. Nors šį pavasarį viešojoje erdvėje buvo apstu informacijos apie fondo atstovės vardu prisistatančios Julijos Sakalauskaitės bandymus iš ūkininkų vilioti pinigus, neva tarptautinių renginių organizavimui, jaunųjų talentų ugdymui ir kitai labdaringai veiklai, vis dėlto Dotnuvos seniūnijos ūkininkas tos informacijos nepastebėjo.

Mano, kad dokumentai buvo sukeisti

Prieš savaitę žemdirbys gavo laišką, išsiųstą iš advokato Jono Leikausko kontoros, kuriame buvo sakoma, jog jei jis neperves 500 eurų M.K. Čiurlionio fondui, teks lankytis teisme. Ūkininkas išsyk sunerimo.

„Na taip, buvo reikalas. Pernai pavasarį į mano kiemą įsuko gražus BMW markės automobilis. Nepažįstama elegantiška moteris su didžiule rožių puokšte vos nepuolė man į glėbį, visaip mane gyrė ir prašė paremti M.K. Čiurlionio fondą“, – pasakojo ūkininkas. Žemdirbį tai abstulbino.

„Iš pradžių ji paprašė fondą paremti 5 000 tūkst. eurų, bet pamačiusi mano rūgščią reakciją, iškart ėmė kalbėti apie 500 eurų. Žinot, pernai laukus kamavo sausra, todėl didelio pelno iš derliaus nesitikėjau, sakiau: „Pažiūrėsiu kokie bus galutiniai sezono rezultatai ir tada nuspręsiu, paremti ar ne“, – prisiminė P. Vaitelis.

Pašnekovas tikino, kad fondo atstovė J. Sakalauskaitė sutiko luktelėti. „Pakalbėjom apie preliminarią sutartį ir per daug nesigilinęs į dokumento turinį aš ją pasirašiau. Galvojau, kad pasirašiau už tai, apie ką mes kalbėjom, bet pasirodo ne... Parašas bylojo apie mano sutikimą paremti fondą. Kažkodėl atrodo, kad man nepastebint, dokumentai buvo sukeisti. Na, negalėjau aš taip kvailai pasielgti. Pernai iš žemės ūkio neuždirbau nieko, netgi patyriau 7 000 eurų  nuostolį, todėl, suprantama, pinigų paramai neskyriau. O dabar va, rašte parašyta, „delspinigiai auga... prašome skubiai pervesti pinigus, norint išvengti nereikalingų, papildomų išlaidų ir procesų“,- savo istorija pasakojo P.Vaitelis, primindamas, kad raštas jį įpareigoja pinigus pervesti iki liepos 23 d.

Anksčiau rėmė šventes, bet prašytojų daugiau nebeįsileis

Ūkininkas tvirtina, jog jaučiasi spaudžiamas į kampą, juolab kad ir šie metai ypatingai gerų rezultatų nežada.

„Kai galiu – visada kažką paremiu. Suprantu, kad pinigų menui, kultūrai tikrai reikia. Juk visi žino, kad dažnai miestelių, įmonių šventėse svečius vaišinu paties išvirta ėrienos sriuba. Ir visad tai darau nemokamai, todėl žmonės šykščiu manęs tikrai nelaiko, o čia va... Tai ką man daryti dabar? Pasiskolinti pinigų labdarai ir pervesti? Bet juk tai nelogiška“, - piktinosi Ąžuolaičių ūkininkas, vis primindamas, kad tada J.Sakalauskaitė rodė žinomų ir įtakingų žmonių – Virginijos Žostautienės, Rolando Taraškevičiaus, Evaldo Gusto rekomendacijas, parašytas fondui.

Šiandien P. Vaitelis jau nusprendė, kad pinigų niekam nemokės, nors fondo rašto pabaigoje ir buvo grėsminga frazė: „Neįvykdžius mokėjimo, prasidės gan nemalonūs veiksmai, trukdantys brangų Jūsų ir mūsų darbo laiką“.

„Daugiau į kiemą neįsileisiu jokių paramos prašytojų. Suprantu, gal nukentės ir niekuo dėti, dori žmonės, bet tokioje situacijoje nebenoriu atsidurti“, - atsisveikindamas sakė garbaus amžiaus ūkininkas P. Vaitelis.

Ūkininką apkaltino prekyba poveikiu

„Agroeta“ susisiekė ir su nurodytu advokatu Jonu Leikausku, tačiau jis patvirtino, kad nieko bendra su M. K. Čiurlionio paramos fondu neturi.

Tą patį vėliau patvirtino ir J. Sakalauskaitė, teigdama, esą „su mumis bendradarbiauja daug teisininkų“. „Ant voko užrašyta kito teisininko pavardė, dirbančio organizacijos kitus darbus. Tai yra administratorės klaida“, – patikino J. Sakalauskaitė.

Sykiu ji nurodė, kad „ūkininkas Petras Vaitelis yra pasirašęs sutartį su mūsų organizacija, kur įsipareigoja ją vykdyti. Pervesti jo įrašytą sumą (tokią sutartį originalą ir kopiją ūkininkas jums parodys)“.

„Labai negerai, kad nenorėdamas vykdyti savo įsipareigojimų ūkininkas naudoja žiniasklaidos poveikį – o tai jau prekyba poveikiu. Tai, kad savo problemas išsiaiškinkite geriau, nes turbūt kaip visi – už veltui nedirbate“, – SMS žinutėje parašė J. Sakalauskaitė.

Ministerija kreipėsi į Generalinę prokuratūrą

Šių metų balandį Žemės ūkio ministerija (ŽŪM), reaguodama į ūkininkų kreipimąsi – skundą dėl M. K. Čiurlionio fondo vykdomo klaidinimo, prisidengiant valstybinėmis institucijomis, kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, prašydama įvertinti, ar fondo veikoje nėra nusikalstamos veikos požymių.

Pasak žinybos, ŽŪM darbuotojai neturi nieko bendro su žemdirbiams prisistatančiais minėto fondo atstovais.

„ŽŪM niekada neprašė ir neprašo žemdirbių finansiškai paremti kokią nors organizaciją ar iniciatyvą. Taip pat niekada nežadėjo ir nežada jokios „pagalbos“ spręsti kokias nors problemas mainais į paramą“, – teigė ŽŪM.

 Paskambinusi pasirinktam ūkininkui šio fondo direktore prisistatanti Julija Sakalauskaitė nurodo, kad veikia su ŽŪM, NMA, kitų valdžios institucijų ar jų darbuotojų žinia ir pakviečia susitikti gyvai. Tokio susitikimo metu ūkininkams primygtinai duodama čia pat pasirašyti paramos sutartį, o mainais žadama įvairi pagalba „jei yra ar iškiltų įvairių problemų“.

Pateikiamuose pasirašyti dokumentuose nurodytas „M. K. Čiurlionio fondas“ ir „M. K. Čiurlionio fondo investicijos“. Juose ūkininkams už tam tikrą sumą, kuri svyruoja nuo 750 Eur iki 25 tūkst. Eur, siūloma tapti fondo „bendraminčiu“, „draugu“, „bičiuliu“, „rėmėju“, „globėju“ arba „auksiniu globėju“.

Facebook komentarai

T Hegvita agro