Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Siekiama mažinti administracinę naštą ūkininkams

Autorius: Agroeta
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Žemės ūkio ministerija, bendradarbiaudama su ES paramos žemės ūkiui (paramos už plotus ir gyvulius) gavimą kontroliuojančiomis institucijomis, inicijavo vykdomų patikrinimų peržiūrą – siekiama išvengti besidubliuojančių patikrų, sankcijų už mažareikšmius pažeidimus, taigi ūkininkų patikros bus optimizuotos.

„Ūkininkams dažnai yra užkraunama didelė administracinė našta – juos vargina perteklinės patikros, o sankcijos kartais yra taikomos net ir už mažareikšmius pažeidimus. Manau, kad daugelį žmonių, ypač jaunų, būtent tai atgraso nuo ūkininkavimo, todėl privalome imtis veiksmų nedelsiant“, – teigia žemės ūkio ministras Andrius Palionis.

Jau šiuo metu yra svarstomi teisės aktų pakeitimai ir sudarytas veiksmų planas, kurį įgyvendinus būtų galima optimizuoti kontrolę atliekančių institucijų patikras, švelninti sankcijas, atsisakyti perteklinių reikalavimų plotinėse priemonėse, išlaikant kokybinį patikrų reikalavimą.

Ūkininkai didžiąją savo laiko dalį turi skirti ūkio priežiūrai, o ne dokumentų tvarkymui ir kontroliuojančių institucijų atstovų priėmimui, - pabrėžia ministras A. Palionis.

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA