Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Seimui teks spręsti, ar už miško teršimą leisti konfiskuoti transporto priemonę

Autorius: ELTA
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Seimo opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narė Aistė Gedvilienė antradienį ketina pateikti Seimui Administracinių nusižengimų kodekso pataisas, kuriomis už miško teršimą siūloma numatyti ir transporto priemonių konfiskavimą.

Pagal jos siūlomą projektą, „už teršimą ar šiukšlinimą miške gali būti skiriamas administracinio nusižengimo padarymo įrankių, transporto priemonių, kuriomis teršalai ar šiukšlės buvo vežami ir kuriais teršalai ar šiukšlės buvo iškraunami, konfiskavimas.“

Parlamentarė siūlo, kad kodekso pataisos įsigaliotų šių metų liepos 1 d.

Šiuo metu Administracinių nusižengimų kodekse numatomos baudos už aplinkos teršimą, kurios taikomos ir miško teršėjams, tačiau transporto priemonių ir kitų įrankių konfiskavimas nenumatytas.

 „Nors miškų šiukšlintojams gresia nemenkos piniginės baudos, tai teršėjų neatbaido. Pamiškėse vis dar daug įvairių šiukšlių: padangų, plastiko, statybinių atliekų. (...) Atliekų tvarkymas turi būti ne tik visiems suprantamas, bet ir prieinamas, o nesilaikantiems įstatymų ir šiukšlinantiems – reikalinga taikyti griežtesnę atsakomybę“, – sako A. Gedvilienė.

Seimo kanceliarijos Teisės departamento nuomone, svarstytina, „ar turto konfiskavimas, kuris galėtų būti skiriamas už teršimą ir šiukšlinimą miške, būtų proporcinga priemonė projektu siekiamiems tikslams pasiekti“.

 Atsižvelgiant į tai, kad aplinkos apsaugos valstybinę kontrolę Lietuvoje organizuoja Aplinkos ministerija, Seimo teisininkai siūlo dėl teikiamo projekto gauti Vyriausybės išvadą.

Facebook komentarai