Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Seime vėl registruotas siūlymas dėl naktinių taikiklių medžioklėje

Autorius: BNS
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Seimo nariai iš įvairių frakcijų trečiadienį vėl registravo siūlymą leisti medžioklėje naudoti naktinius taikiklius ir duslintuvus.

Panašūs pasiūlymai parlamente jau kelis kartus svarstyti ir anksčiau, tačiau buvo atmetami priėmimo stadijoje. Pastarąjį kartą taip įvyko 2016 metais.

Norą naudoti naktinius taikiklius įstatymo iniciatoriai argumentuoja kova su afrikiniu kiaulių maru, tačiau laukinių gyvūnų gynėjai sako, jog naktiniai taikikliai nesuderinami su medžioklės etika ir palengvina darbą kontrabandininkams.

„Tai yra Europos Komisijos, Maisto ir veterinarijos tarnybos rekomendacija, kad suvaldytume afrikinį kiaulių marą. Tai pagrindinis tikslas, nes jau penketą metų nepavyksta to padaryti, dėl to kenčia kiaulių fermos ir ekonomika“, – BNS sakė parlamentarų parašus po projektu rinkęs „valstietis“ Jonas Jarutis.

Projekte siūloma nebedrausti pirkti ir naudoti duslintuvų ir naktinių taikiklių, jeigu tai daro medžioti teisę turintys asmenys.

Liberalų sąjūdžio atstovas Simonas Gentvilas sako, kad leidimas medžiotojams naudoti duslintuvus gali duoti naudos, tačiau naktiniai taikikliai „įvestų nesąžiningas taisykles prieš gyvūnus“.

„Pasiteisinimas dėl šernų neįtikina. Jeigu medžiotojai iš esmės žiūrėtų į afrikinio kiaulių maro problemą, matytume masinį jų aktyvumą ir pilietinį solidarumą eiti ir tą daryti, nelaukiant papildomų priemonių“, – BNS teigė politikas.

Siūlomą iniciatyvą iš viso pasirašė 16 Seimo narių.

Pastarąjį kartą siūlymas naudoti naktinius taikiklius medžioklėje buvo atmestas 2016 metų rugsėjį.

Šernai nešioja afrikinio kiaulių maro užkratą, o šis patenka į nedidelius ūkius ir pradeda plisti tarp kiaulių augintojų.

Facebook komentarai