Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Seime – naujos iniciatyvos žymėti augintinius

Autorius: Kazys KAZAKEVIČIUS
Lietuvoje niekaip neapsisprendžiama dėl gyvūnų augintinių žymėjimo. Asociatyvi nuotr.
Lietuvoje niekaip neapsisprendžiama dėl gyvūnų augintinių žymėjimo. Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Parlamentaras, aplinkos ministras Kęstutis Mažeika Seime registravo Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pataisas, kuriomis siūlo aiškiau reglamentuoti gyvūnų augintinių ženklinimą bei registravimą ir kas tai gali daryti.

Pataisose siūloma gyvūnų augintinių ženklinimą bei registravimą priskirti savivaldybių administracijų kompetencijai. Tai būtų jų atsakomybės sritis, šalia tokių sričių, kaip gyvūnų laikymo savivaldybių teritorijų gyvenamosiose vietovėse taisyklių tvirtinimas ir jų laikymosi kontrolė,  bešeimininkių gyvūnų augintinių skaičiaus mažinimo savivaldybės teritorijoje veiklos organizavimas, bepriežiūrių ir bešeimininkių gyvūnų laikinoji globa, gyvūnų augintinių kapinių steigimas ir priežiūra, leidimų įvežti, įsigyti, laikyti, veisti pavojingus šunis ir jais prekiauti išdavimas bei kitų.

Taip pat numatoma įstatyme reglamentuoti, jog gyvūnų augintinių ženklinimą atlieka ne tik veterinarijos gydytojai, veterinarijos felčeriai, bet ir gyvūnų globėjų atstovai, baigę gyvūnų augintinių ženklinimo mokymus  ir turintys tai patvirtinantį kvalifikacijos pažymėjimą.

Šiuo metu Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatyme nėra aiškiai įvardinta, kas turi organizuoti gyvūnų augintinių ženklinimą bei registravimą, nėra įvardinta, kas gali juos ženklinti. Tai reglamentuota poįstatyminiuose teisės aktuose.

„Jie dirbtinai riboja gyvūnų augintinių ženklinimo konkurenciją, šią veiklą prilyginant veterinarinei paslaugai ir suteikiant teisę ženklinti gyvūnus tik veterinarijos gydytojams. Dėl šios priežasties ženklinimo kainos yra didelės ir kartais siekia 30 eurų, nors ženklinimo mikroschemos savikaina yra apie 2–3 eurai. Šiuo įstatymo projektu siekiama padaryti šią paslaugą labiau prieinamą“, – aiškino parlamentaras K. Mažeika.

Jei Seimas pritars siūlomoms Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pataisoms, jos įsigaliotų nuo liepos mėnesio.

Tai jau trečiasis bandymas išsamiau ir aiškiau reglamentuoti gyvūnų augintinių ženklinimą. Anksčiau buvo siūlymų gyvūnus augintinius – kates bei šunis mikroschemomis ženklinti privaloma tvarka. Tokią nuostatą buvo bandoma įteisinti nuo 2019 metų pradžios. Tačiau netrukus jis buvo pakeista – grupė parlamentarų pasiūlė šunis privalomai ženklinti nuo 2020 metų pradžios, o kates – nuo 2021-ųjų. Tačiau ir tai nesulaukė Seimo daugumos palaikymo. Tad projektai taip ir liko tik projektais.

Facebook komentarai