Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Seimas svarstys, kaip pažaboti netikras nuolaidas

Autorius: ELTA
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Seimas imasi svarstyti kaip apsaugoti pirkėjus nuo netikrų nuolaidų. Bendru sutarimu ketvirtadienį parlamentarai po pateikimo  pritarė Seimo socialdemokratų partijos frakcijos seniūnės Rasos Budbergytės pateiktoms Civilinio kodekso pataisoms. Jose siūloma įstatymu įtvirtinti, kad pardavėjas per nuolaidų akcijas parduodamų prekių kainose privalėtų nurodyti ankstesnę kainą, taikytą ne mažiau kaip 30 dienų.

Pasak R. Budbergytės, šiuo metu susiduriama su tuo, kai pardavėjas tik labai trumpam laikui, pavyzdžiui, dieną prieš padidina prekės kainą, o paskui vėl sumažina ir skelbia ją kaip nuolaidą.

„Vartotojų teises ginančios organizacijos gauna vis daugiau pranešimų apie galimus prekybininkų piktnaudžiavimus. Deja, mūsų vartotojų teisių gynėjų galios ir lygis kur kas žemesni nei kitose Europos šalyse. Prekybininkai tuo sėkmingai naudojasi. Jie manipuliuoja pirkėjų aklu pasitikėjimu akcijomis ir nuolaidomis. Net ir dabar per karantiną stebėjome nevaldomas prekių branginimo situacijas. Seimui siūlome šiuo atveju kaip priemonę pasitelkti įstatymus ir taip imtis ginti vartotojų interesus“, – sako R. Budbergytė.

Socialdemokratai Civilinio kodekso pakeitimą parengė remdamiesi Europos sąjungos direktyva, kuri įpareigoja prekybininkus pranešti pirkėjui apie ankstesnę kainą, kuri buvo laikoma mažiausia mėnesį prieš nuolaidos paskelbimą.

„Dabar vartotojai dažnai yra klaidinami, kai nuolaida taikoma nuo padidintos kainos, nors faktiškai nuolaidos nėra arba ji ne tokia, kaip skelbia pardavėjas. Mūsų vartotojai dėl užkeltų kainų nori nenori tampa „nuolaidų medžiotojais“, o verslininkai tuo naudojasi. Daugelyje Europos šalių yra uždrausta skelbti tokias netikras nuolaidas“, – sako socialdemokratas Seimo narys Julius Sabatauskas.

Po svarstymo komitetuose Civilinio kodekso pataisas Seimas ketina svarstyti birželio 30 d.

Facebook komentarai