Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Seimas siekia įtvirtinti naujas mokestines prievoles ūkininkams

Autorius: Gediminas STANIŠAUSKAS
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Seimas pritarė Mokesčio už aplinkos teršimą ir Mokesčių administravimo įstatymų pataisoms, kuriomis numatoma padidinti taikomus mokesčio tarifus, atsižvelgiant į teršalų daromą poveikį aplinkai, jų kenksmingumą, nacionalinius ir tarptautinius įsipareigojimus mažinti aplinkos taršą ir taršos mažinimo sąnaudas. Tokiu būdu, pasak pasiūlymų iniciatorių, siekiama skatinti ūkinės veiklos vykdytojus mažinti šią taršą.

Be kitų ūkių subjektų, mokesčiai didėtų ir žemdirbiams.

Pagal svarstomas pataisas mokesčio objektu taip pat taptų žemės ūkio veiklai naudojami ne keliais judantys mechanizmai, registruojami pirmą kartą Lietuvoje ar keičiantis žemės ūkio veiklai naudojamo ne keliais judančio mechanizmo savininkui Traktorių, savaeigių ir žemės ūkio mašinų bei jų priekabų registre.

Pagal svarstomas nuostatas, atsižvelgiant į ne keliais judančių mechanizmų, naudojamų žemės ūkio veiklai, galią, tarifas siektų nuo 0 iki 600 eurų.

Be kita ko, įstatymas nustato mokestį už aplinkos teršimą iš stacionariųjų taršos šaltinių, iš mobiliųjų taršos šaltinių, teršimą gaminių atliekomis, pakuočių atliekomis ir sąvartyne šalinamomis atliekomis.

Svarstomais pakeitimais būtų išplėstas teršalų, išmetamų iš stacionarių taršos šaltinių, sąrašas, nustatyta griežtesnė atsakomybė ir didesnis mokestis už iš stacionarių taršos šaltinių išmestą normatyvus viršijantį nedeklaruotą (nuslėptą) teršalų kiekį.

Pagal siūlomas nuostatas, privalomos pakuočių ir gaminių apskaitos netvarkantiems mokesčio mokėtojams už nedeklaruotą (nuslėptą) kiekį mokestis būtų skaičiuojamas taikant 2 proc. tarifą nuo prekių apyvartos, taip skatinant mokesčio mokėtojus tvarkyti apskaitą ir neslėpti mokesčių.

Projektu taip pat numatoma atsisakyti mokesčio lengvatų taikymo tam tikrose srityse už taršą iš mobilių taršos šaltinių, nes tai nesuderinama su ES teise ir nepagrįstai suteikiamos palankesnės sąlygos vieniems ūkio subjektams prieš kitus.

Naujos nuostatos įsigaliotų nuo 2022 m. Tam, kad jos būtų priimtos, Seimas turės balsuoti dar kartą.

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA