Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Seimas „palaimino“ pagrindinį šalies teritorijų planavimo dokumentą

Autorius: ELTA
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Seimas po svarstymo pritarė nutarimo projektui, kuriuo planuojama patvirtinti Lietuvos Respublikos teritorijos bendrąjį planą (LRBP) – pagrindinį  šalies teritorijų planavimo dokumentą.

Jame numatoma ilgalaikė šalies teritorijos vystymo perspektyva. Šis planas taps vienu pagrindinių šalies vystymosi dokumentu, jo suformuluoti sprendiniai galios iki 2030 m., o pasiūlyta vizija – net iki 2050 metų.

Kaip Seimo kanceliarijos Informacijos ir komunikacijos departamento Spaudos biurą informavo Aplinkos ministerija, yra trys pagrindiniai rengimo LRBP etapai: I – esamos būklės analizė, II – konceptualieji sprendiniai (vizija) iki 2050 m. ir III – konkretizuoti sprendiniai iki 2030 m.

Pirmasis LRBP etapas (analizė), trukęs pusantrų metų, kurio metu buvo atliktos išsamios sektorių ir tarpsektorinės analizės, jau baigtas. Ketvirtadienį  Seimo posėdyje parlamentarai po svarstymo pritarė antrajam etapui – nutarimo dėl koncepcijos projektui.

„Reikia strateginio dokumento, kuris suteiktų konkurencingumą ne vienam ar kitam regionui, arba pranašumą, bet žiūrėtume į visą Lietuvą išsamiai, kad Lietuva būtų konkurencinga ir turėtų savo regioninį pranašumą prieš kaimynines šalis, prieš kaimynines sostines, prieš kaimyninius miestus. Dokumentas yra pakankamai išdiskutuotas. Vyriausybė yra pasiruošusi priimti poįstatyminius teisės aktus, o tai leistų turbūt kalbėti apie tolesnį to projekto įgyvendinimą, nes strategijos nebuvimas šiuo atveju būtų didelių praradimų ateityje pradžia“, – sakė aplinkos ministras Kęstutis Mažeika.

Šiame etape suformuota bendra ir integrali šalies teritorijos erdvinio, aplinkosauginio, socialinio ir ekonominio vystymo vizija, suformuoti naudojimo ir apsaugos prioritetai ir kryptys (koncepcija).

Seimui užbaigus antrąjį etapą – balsavus dėl viso nutarimo, prasidės trečiasis etapas – LRBP (2030 m.) sprendinių konkretizavimo stadija, kuri nustatys, kaip detalizuosis LRBP koncepcijos etape suformuoti sprendiniai.

Visų šių etapų rezultatų visuma bus Lietuvos Respublikos teritorijos bendrasis planas.

Po svarstymo už projektą balsavo  77 Seimo nariai, prieš – 8, susilaikė 13 Seimo narių.

Facebook komentarai