Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Seimas ketvirtadienį balsuos ir dėl didesnio akcizo tarifo žymėtam dyzelinui

Autorius: Agroeta
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Seimas ketvirtadienį spręs, ar padidinti akcizų tarifus etilo alkoholiui, benzinui, gazoliams, žemės ūkio veikloje naudojamiems gazoliams ir kaitinamojo tabako produktams. Ūkininkams svarbūs pakeitimai bus nuosaikesni. Jei anksčiau planuota akcizą žymėtam dyzelinui didinti 45 procentų (nuo 56 eurų už toną iki 81 euro), tai šiandien siūloma tarifą kelti tik 7,2 procento (iki 60 eurų už toną).

Tiesa, politikai teigia, kad dėl mažesnio tarifo padidinimo būtų linkę keisti Vyriausybės nustatytą per metus skiriamą įsigyti gazolių kiekį ūkiams. 

Seimas taip pat svarstys Prezidento Gitano Nausėdos siūlymą žymėtam dyzelinui nustatyti 146 eurų už toną akcizų tarifą. Tai būtų 160 proc. didesnis tarifas, nei galioja šiuo metu.

Anot Prezidentūros, toks tarifas sąlygotų 20 proc. mažesnę mokestinę lengvatą gazoliams, skirtiems naudoti žemės ūkio veikloje.

Tuo tarpu Biudžeto ir finansų komitetas pritarė Kaimo reikalų komiteto išvadai akcizų tarifą didinti ne iki 146 eurų, kaip siūlė prezidentas, o iki 60 eurų.

Komiteto pirmininkas Valius Ąžuolas teigė, kad didesnis akcizas neigiamai atsilieptų smulkiesiems ūkininkams.

Facebook komentarai