Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Seimas ketina gerokai pabranginti leidimus žvejams mėgėjams

Autorius: Agroeta
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Antradienį popiet Seimas svarstys Mėgėjų žvejybos įstatymo pakeitimus, kuriems įsigaliojus gerokai brangtų leidimai mėgėjiškai žūklei. Įstatymo pakeitimus teikia net 41 parlamentaras.

Įstatymo pakeitimuose nurodoma, kad už mėgėjų žvejybos leidimą žvejoti valstybiniuose vandens telkiniuose, į kuriuos neišduoti leidimai naudoti žvejybos plotą leidimą žvejybai dviem paroms siūloma didinti iki 3 eurų (iki šiol buvo 1,40 Eur). Mėnesiui toks leidimas kainuotų 7 Eur (iki šiol – 5 Eur). Metams leidimas brangtų iki 25 Eur (iki šiol buvo 14 Eur).

Už mėgėjų žvejybos leidimą žvejoti valstybiniame vandens telkinyje, į kurį neišduotas leidimas naudoti žvejybos plotą ir organizuota limituota žvejyba, žvejoti nestandartiniais įrankiais ir būdais, saugomų ir globojamų žuvų rūšių, limituotai žvejybai, lašišų ir šlakių žvejybai paleidžiant žuvis (lašišų ir šlakių žvejybai galima įsigyti tik paros leidimą) siūloma parai taikyti 5 eurų (iki šiol buvo 2,50 Eur) mokestį, savaitei – 15 eurų (iki šiol buvo 8 Eur), o mėnesiui – 30 eurų (iki šiol buvo 14 Eur).

Už mėgėjų žvejybos leidimą žvejoti valstybiniame vandens telkinyje, į kurį išduotas leidimas naudoti žvejybos plotą, ar privačiame vandens telkinyje, kuriame vykdoma verslinė žvejyba, mokama: dviem paroms – 3 eurai (iki šiol 1,40 Eur), mėnesiui 10 eurų (iki šiol 5 Eur), metams – 30 eurų (iki šiol 14 Eur).

Už mėgėjų žvejybos leidimą žvejoti vieną parą privačiame vandens telkinyje, kuriame nevykdoma verslinė žvejyba, arba valstybiniame vandens telkinyje, į kurį išduotas leidimas naudoti žvejybos plotą ir organizuota limituota žvejyba, arba lašišų ir šlakių limituotai žvejybai, išskyrus šio straipsnio 3 dalyje numatytą šių žuvų žvejybą, mokama 15 eurų (iki šiol buvo 14 Eur).

Siūloma, kad įstatymas įsigaliotų nuo 2021 m. lapkričio 1 d. Dokumento tekstą rasite čia.

Facebook komentarai