Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Šeimą išžudžiusiam stambiam Kelmės rajono ūkininkui gresia kalėjimas iki gyvos galvos

Autorius: Dalia KARPAVIČIENĖ
Printer Friendly, PDF & Email

Kelmės rajone didelį pieno ūkį valdantis 77 metų amžiaus senolis išžudė penktadienio rytą savo šeimą, peiliu nudurdamas sūnų, o vėliau ir žmoną. Sunkiai sužeistas ūkininko posūnis išgyveno, nes medikai spėjo vyrą išgelbėti. Nusikaltimas įvyko penktadienį paryčiais.

Šaltakraujiškai nužudė šeimos narius

„Apie 6 val. 10 min. vyras (gim. 1942 m.) galimai ginčo metu peiliu mirtinai sužalojo moterį (gim. 1948 m.) ir vyrą (gim. 1988 m.) bei sužeidė vyrą, kuris išvežtas į ligoninę.  Įtariamasis sulaikytas“, – ankstų rytą pranešė Telšių apskrities Vyriausiasis policijos komisariatas.

Tačiau už šios lakoniškos žinutės slypi mįslinga istorija.

Ūkininkas esą susikivirčijo su namiškiais, todėl stvėrėsi peilio. Kol kas neaiškūs nusikaltimo motyvai. Pats senolis iš įvykio vietos išsyk pabėgo automobiliu „Opel Zafira“. Policija jį sulaikė Plungės rajone, už keliasdešimties kilometrų nuo namų. Plungės rajone yra šio ūkininko tėviškė. Vyriškis sulaikomas nesipriešino, pirminiais duomenimis, buvo blaivus.

Pasakojama, kad senolis iš pradžių dūrė miegančiam 31 metų sūnui į širdį, o vėliau nužudė 71 metų žmoną. Tada jis puolė 43 metų posūnį ir vėliau pabėgo.

Apie kraupų įvykį pranešė, kaip vėliau paaiškėjo, nužudyto sūnaus žmona.

Tragedija sukrėtė kaimo gyventojus

Žemdirbys ūkį buvo įkūręs vienkiemyje, tarp Algenių ir Stulgių kaimų.

Abiejų kaimų gyventojai suka galvas, kas galėjo paskatinti ūkininką imtis smurto. Šeima nebuvo patekusi į socialinės rizikos šeimų sąrašą. Atvirkščiai, 77 metų vyriškis valdė didelį pieno ūkį, turėjo susipirkęs daug žemės ūkio technikos.

Kaimelis liūdi. Tragedija yra beribė. Taip sakė Stulgių seniūnaitė Jovita Kadienė.  Po vienu stogu gyvenusius tėvus ir vaikus moteris apibūdino kaip darbščius, gana uždarus žmones.

„Nesirodydavo jie šventėse. Bet lankė bažnyčią. Pirmieji vyresnieji sutuoktiniai sekmadieniais į bažnyčią ateidavo, susėsdavo „klaupkose“, už rankų laikydavosi.  Susitikdavome, pasilabindavome ir parduotuvėje, ir pieno surinkimo punkte.  Tiek vyresnieji anksčiau, tiek vėliau ir jaunesnieji, ūkininkavo.  Vargo. Šiais laikais nė vienam žemę dirbančiam, gyvulius auginančiam nėra lengva. Už pieną – centai, darbas – be išeiginių. Esu beveik įsitikinusi, jog Baltijos jūros tie žmonės nebuvo matę“, – sakė J. Kadienė.

 „Galbūt taip nutiko dėl finansinių sunkumų. Suprantate, kaime, kai pieno supirkimo kainos nedengia net išlaidų, kai dirbi į nuostolį, daug kam gali pakrikti psichika. Juk daug kas yra paėmę kreditus, prisiėmę įsipareigojimus, o pastarieji metai žemės ūkyje buvo tikrai sunkūs“, – svarstė vienas žemdirbys, panorėjęs išlikti nežinomu.

Našlaičiais liko trys vaikai

Kaimelis, pasak seniūnaitės, labai gaili ir vos 30-ies našle likusios moters su trimis, dar mokyklos nelankančiomis dukrelėmis. Ir negali suprasti, kaip galėjo atsitikti tokia tragedija.

Kaime, tiesa, girdėjosi kalbų apie neva suprastėjusią įtariamojo sveikatą, gydymąsi ligoninėje. Tačiau oficialios informacijos nėra. 

Tiek nužudytoji moteris, tiek ir kraupiu nusikaltimu įtariamas jos vyras buvo išsilavinę, protingi žmonės. Moteris iki pensijos dirbo anglų kalbos ir chemijos mokytoja, jos vyras buvo baigęs tuometinį Kūno kultūros institutą. Rimtai jaunystėje sportavo ir sužeistasis, bet po skaudaus nutikimo tapo neįgalus.

Pakražančio  seniūnijos seniūnas Alfonsas Sakalauskas  pripažino, jog jį labai prislėgė darbščią šeimą ištikusi tragedija.

„Kaip perkūnas iš giedro dangaus buvo tokia baisi naujiena. Nieko bloga apie šią šeimą nesu girdėjęs. Visi, kiek galėjo, dirbo. Nužudytasis anksčiau tėvo valdytą ūkį praplėtė, laikė daug gyvulių, pirko technikos, buvo gavęs paramos“, – sakė.

Gresia ilgi metai nelaisvės

Šiuo metu senolis uždarytas į areštinę. Penktadienio popietę pradėta įtariamojo apklausa. Bus kreiptasi į teismą dėl suėmimo maksimaliam 3 mėnesių terminui, nes įtariamasis gali bėgti, slėptis, daryti naujus nusikaltimus bei bandyti paveikti liudytojus, skirti psichiatrinę psichologinę ekspertizę.

Dėl dviejų savo šeimos narių nužudymo Kelmės rajono gyventojui pareikšti įtarimai. Jo atžvilgiu pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR Baudžiamojo kodekso 129 straipsnio 2-ąją dalį. Šis straipsnis numato laisvės atėmimą nuo 8 iki 20 metų arba laisvės atėmimą iki gyvos galvos.

Tokia bausmė gali būti skirta už bejėgiškos būklės, tai yra miegančio asmens nužudymą, šeimos narių nužudymą ir kt.

Facebook komentarai