Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Savaitgalį ūkininkų valdose užfiksuota rekordiškai daug gaisrų. Degė net 4 kombainai

Autorius: Agroeta
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Itin karšti orai ir neprižiūrėta technika savaitgalį išprovokavo daugybinius gaisrus žemdirbių valdose. Degė kombainai, grūdų saugyklos, traktoriai.

Penktadienį Meikštų k. (Ignalinos r.) atvira liepsna degė metalinių konstrukcijų grūdų džiovykloje laikomi grūdai. Gaisro metu apdegė ir aprūko apie 20 tonų grūdų, aprūko grūdų džiovykla iš vidaus ir išorės.

Grūdų džiovykla degė ir šeštadienį. Vėlų vakarą gaisras kilo Pakalupio kaime (Mažeikių r.). „Atvykus grūdų džiovyklos variklio skyriuje buvo užsidegę susikaupusios dulkės. Gaisro metu nudegė elektros variklio diržas. Iš vidaus aprūko džiovykla“, – informuoja ugniagesiai.

Liepsnojo ir kombainai

Per savaitgalį degė net 4 kombainai. Penktadienio popietę Stasiūnų kaime (Kėdainių r.) užsiliepsnojo kombainas „Don“.

„Atvykus, degė kombainas ir nekultų javų bei ražienų laukas. Gaisro metu išdegė apie 3 hektarai nekultų javų, 5 ha ražienų, stipriai apdegė kombainas „DON“, – akcentuoja Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas.

Šeštadienį ir sekmadienį liepsnose atsidūrė „John Deere“ kombainai. Atvykus ugniagesiams į Simną (Alytaus r.) degė kombainas „John Deere 1075“.

„Atvykus atviros liepsnos nebuvo, smilko ant išmetimo vamzdžio susikaupusios dulkės“, – apie nedidelį incidentą pranešė ugniagesiai.

Sekmadienį kitas kombainas „John Deere“ buvo gesinamas pačių darbuotojų. Gaisro metu apsilydė variklio skyriuje esančios plastmasinės detalės, apsvilo diržai.

Vakar dar vienas kombainas sudegė Vaiguvos kaime (Kelmės r.). Šį kartą užsiliepsnojo kombainas „Niva SK5“. Gaisro metu nudegė diržai, dalis elektros instaliacijos laidų.

Problemos su traktoriais

Vakar darbų įkarštyje Pyragių kaime (Šakių r.) nuo kelio nuvažiavo ir apvirto traktorius „Massey Ferguson“. Ugniagesiai sulaukė pranešimo, kad traktoriuje yra prispaustas vyras.

„Atvykus, kelkraštyje buvo apvirtusios dvi priekabos su grūdais, traktorius „Massey Ferguson“ pasviręs prie griovio krašto. Traktoriaus vairuotojas prispaustas nebuvo, sėdėjo kabinoje susižeidęs po eismo įvykio. Uždėjus kaklo įtvarą iškeltas iš traktoriaus, paguldytas ant medikų neštuvų, sąmoningas įkeltas į greitosios medicininės pagalbos automobilį“, – teigia gelbėjotai.

Net dvejuose gaisruose sudegė traktorių priekabos. Penktadienį Kartoklių kaime (Kelmės r.) degė traktoriaus dviejose priekabose sukrauti šieno rulonai. Vienos priekabos 10 vnt. rulonų buvo išversta ir gesinama šalikelėje. Kitos priekabos 20 vnt. rulonų nuvežti ir išversti apartoje ūkininko žemėje.

„Suderinus su ūkininku, nuspręsta leisti šiems rulonams sudegti. Gaisro metu apdegė priekabos bortai, sudegė viena padanga“, – informuoja ugniagesiai.

Šeštadienį popiet Avižienių kaime (Lazdijų r.) degė šienas priekaboje. Atvykus gaisrininkams degė sukrautas šienas priekaboje. Gaisro metu sudegė 1 tona šieno, apdegė priekaba.

Traktorius degė ir tiesiog laukuose. Penktadienį apie 10 valandą vakaro gautas pranešimas, kad Vikaičių kaimo laukuose (Kėdainių r.) degė traktorius „ZETOR“ ir ruloninis presas. Ugniagesiai atvyko tuo metu, kai technika jau degė atvira liepsna. Gaisro metu sudegė traktoriaus ir ruloninio preso visos degios dalys. Išdegė apie 3 hektarai ražienų.

Facebook komentarai