Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Salotos šiemet pinigų į gūžes nesusuko – ūkį gelbėjo grūdai

Autorius: Dainius ŠEPETYS
Vaido Nagreckio ūkyje nuolat dirba 7 darbuotojai.
Vaido Nagreckio ūkyje nuolat dirba 7 darbuotojai.
Printer Friendly, PDF & Email

Raseinių rajono Plikių kaimo ūkininkas Vaidas Nagreckis, šiomis dienomis žvelgdamas į ekonominius rodiklius, dėlioja ūkio gamybos rezultatus, skaičiuoja balansą ir bando įvertinti praėjusį sezoną.

„Jei sudėjus visas pajamas bei išlaidas gausis „nulis“, tai jau bus „pliusas“, nes besibaigiantys metai išties buvo sudėtingi. Jau aiškiai matosi, kad šiųmetis daržovių auginimas buvo minusinis, bet gal šiek tiek reikalus pataisys grūdinės kultūros“, – „Agroetai“ sakė V. Nagreckis.

Apie 46 ha salotų bei salierų auginantis vyras teigia, kad šiemet daržovės labai nukentėjo dėl didžiulės įvairiausių kenkėjų bei piktžolių invazijos. Pasak jo, ūkyje nenaudojama jokių cheminių augalų apsaugos priemonių, todėl salotų savikaina labai išaugo dėl didžiulio rankų darbo.

„Šiemet daržovių pardavimai gerokai sumažėjo, palyginti su praėjusiais metais, o ūkio išlaidos darbuotojų atlyginimams labai išaugo. Ūkio rezultatus gerina tik dėl sėjomainos čia auginamos 400 ha grūdinių kultūrų“, – kalbėjo Plikių ūkininkas.

Šiemet, kaip ir kasmet, V.Nagreckio ūkyje kiekviename hektare žemės buvo užauginti 3 salotų derliai. Šiuo metu ūkyje dirba 7 darbuotojai, nes sutartys su sezoniniais darbuotojais jau pasibaigusios. Ūkio kieme tvarkoma technika, reguliuojami įrengimai.

Facebook komentarai