Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Šalia išardyto geležinkelio gyventojai nutiesė žvyrkelį

Autorius: Mikas JUOZAPAITIS
„Google maps“ nuotraukoje matyti gyventojų žvyrkelis šalia išardyto geležinkelio.
„Google maps“ nuotraukoje matyti gyventojų žvyrkelis šalia išardyto geležinkelio.
Printer Friendly, PDF & Email

Prieš vienuolika metų „Lietuvos geležinkeliams“ išardžius 19 km geležinkelio atšaką Mažeikiai-Rengė (Latvija), galvos skausmai šio darbo autoriams nerimsta iki šiol.

Prieš dešimtmetį nebuvo atsižvelgta į gyventojų protestus, tačiau „Lietuvos geležinkeliai“ privalėjo paisyti Europos Komisijos 2017 m. sprendimo atstatyti šį ruožą dėl pažeistų Europos Sąjungos antimonopolinių taisyklių, o pradėjus atstatymo darbus geležinkelininkai susidūrė su neįprasta kliūtimi – vietos gyventojų šalia neveikiančios geležinkelio atšakos nutiestu žvyrkeliu.

Pasirodo, kai traukiniai minėtu maršrutu nebevažinėjo, o bėgiai buvo nuardyti ir pabėgiai sudeginti, šalia likusio skaldos pagrindo Mažeikių priemiesčio gyventojai nutiesė žvyrkelį, kad galėtų įvažiuoti į savo sodybų teritorijas. Pradėjus geležinkelio atstatymo darbus, statybininkai pateko į keblią padėtį – ką su šiuo žvyrkeliu daryti?

„Lietuvos geležinkelių“ atstovai lankėsi Mažeikių rajono savivaldybėje, informuodami, kad dalis gyventojų gali netekti privažiavimo prie savo namų. Mat toje vietoje numatyta kloti kabelį ir statyti įleidžiamąjį šviesoforą, todėl darbų metu gyventojų keliuką teks uždaryti. Tiesa, po šių darbų įrengtų atitvarą, kad automobiliais važiuojantys gyventojai būtų apsaugoti nuo geležinkelio eismo.

Siūlyti keli išeities variantai, vienas – laikinai patraukti keliuką arčiau gyventojų tvorų, kitas – padaryti vieną eismo juostą iš abiejų pusių, galuose pastatant priešpriešinio eismo pirmenybės ženklus. Ruožo atstatymo darbus geležinkelininkai yra numatę baigti šiemet, todėl reikalingi skubūs ir veiksmingi sprendimai.

Facebook komentarai