Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Šalčininkų žemdirbių asociacija atsuko nugarą Lietuvoje protestuojantiems kolegoms

Autorius: Giedrė VILKYTĖ
Kamal Zulfijev teigia, kad nepaisant neigiamo tarybos sprendimo, ūkininkai gali savarankiškai protestuoti. Žemės ūkio rūmų nuotr.
Kamal Zulfijev teigia, kad nepaisant neigiamo tarybos sprendimo, ūkininkai gali savarankiškai protestuoti. Žemės ūkio rūmų nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Šalčininkų rajono žemdirbių asociacija informavo savo narius, jog tarybos balsų dauguma buvo nutarta neorganizuoti ir neprisidėti prie šalyje vykstančio ūkininkų protesto antrojo etapo. Važiavimas traktoriais rajonų centruose planuojamas lapkričio 26-ąją. Kodėl buvo priimtas toks sprendimas, „Agroetai“ sunkiai žodžius rinko ir asociacijos pirmininkas Kamal Zulfijev.

Daugumos sprendimas

„Kiekvienas žmogus turi savo motyvą“, – ieškodamas priežasčių sakė K. Zulfijev. Šalčininkų rajono žemdirbių asociacijos taryboje yra 9 nariai. Kalbėti ir organizuoti protesto akciją iš tiesų pradėta dar savaitgalį.

Pirmininkas atskleidė, kad buvo suderintas netgi laikas ir maršrutas, kuriuo ūkininkai būtų važiavę traktoriais. Atrodė, kad sudarytam planui pritaria ir visi tarybos nariai, todėl K. Zulfijev, turėdamas daugumos pritarimą, kreipėsi su prašymu į savivaldybę dėl leidimo rengti protesto akciją. Įspėta buvo ir policija.

Deja, šiomis dienomis situacija pasisuko visai kita linkme. Netikėtai Šalčininkų rajono žemdirbių asociacijos tarybos nariai inicijavo papildomą posėdį, kuriame, galima sakyti, iš naujo sprendė klausimą, ar dalyvauti protesto akcijos antrame etape.

Iš 8 dalyvavusių narių 5 pasakė griežtą „ne“. Taip balsų dauguma (5 prieš 3) oficialiai buvo nutarta neorganizuoti ir neprisidėti prie būsimos protesto akcijos.

Nuosaiki pozicija ar...

Kodėl kai kurie asociacijos tarybos nariai netikėtai persigalvojo ir pakeitė savo sprendimą, K. Zulfijev nežino. Jis svarstė, kad „galbūt kažkam pasirodė mūsų veiksmai nenaudingi, nepalankūs“.

Plačiau komentuoti kitų pozicijos ir priimto sprendimo jis nesiryžo.

Asociacijos pirmininkas paliudijo, kad „Žaliųjų kryžių“ akcijoje noriai dalyvavo nemažai ūkininkų. Pati asociacija taip pat informavo savo narius, kodėl, kas ir kaip vykdoma. Tiesa, tai nebuvo nei prievolė, nei reikalavimas – kiekvienas ūkininkas, pasak K. Zulfijev, sprendė pats – statyti savo laukuose kryžių ar ne.

Ar įsitraukimas į pirmąjį etapą ir atsisakymas dalyvauti antrame etape byloja apie nuosaikią asociacijos poziciją? „Asociacija tiesiog nusprendė nedalyvauti antrame etape ir laukti tolimesnių veiksmų“, – situaciją komentavo K. Zulfijev.

...nusisukimas nuo savų?

Kad ir kokie motyvai būtų lėmę tokį Šalčininkų r. žemdirbių asociacijos tarybos sprendimą, kyla ir dar vienas klausimas – ar šis savotiškas akibrokštas „Žaliųjų kryžių“ akcijos suvienytų ūkininkų fone nėra išdavystė, nugaros atsukimas saviems? O gal Šalčininkų rajono ūkininkai neturi dėl ko kovoti?

K. Zulfijev buvo atviras: „Mano manymu, tai nėra gražus poelgis kitų ūkininkų atžvilgiu. Kaip bebūtų, jeigu šiandien blogai vienam, kitą dieną jau gali būti blogai kitam“.

Asociacijos pirmininkas atskleidė, kad šiemet rajone ūkininkams tikrai nėra lengva. Jis pažymėjo, kad visi pieno gamintojai yra ant bankroto ribos, o po to gali ateiti ir grūdininkų eilė.

K. Zulfijev teigė, jog palaiko protestą ir asociacijos tarybos posėdyje balsavo „už“. Deja, būdamas pirmininku, privalo laikytis jos nuostatų. Jis pabrėžė ir tai, jog nepaisant to, kad taryba atmetė sprendimą dalyvauti, ūkininkai patys – savarankiškai to norėdami – gali prisidėti prie protesto akcijos.

„Asociacija neturi teisės to drausti“, – užbaigė pokalbį K. Zulfijev. 

Facebook komentarai