Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

S. Skvernelis apie prezidento pasiūlymus: turime matyti bendrą balansą

Autorius: ELTA
Saulius Skvernelis
Saulius Skvernelis
Printer Friendly, PDF & Email

Premjeras Saulius Skvernelis, komentuodamas prezidento Gitano Nausėdos pasiūlymus kitąmet socialinės apsaugos išlaidas padidinti 100 mln. eurų, ragina į problemą žvelgti plačiau. Pasak jo, Vyriausybė prezidento sprendimus vertina rimtai, tačiau, pabrėžė jis, kalbant apie papildomų lėšų skyrimą, negalima išskirti vienos konkrečios gyventojų grupės.

„Turime matyti viską, turime matyti ir dirbančiuosius, turime matyti ir šeimas, turime matyti ir neįgaliuosius, turime matyti ir privatų sektorių, kuriame taip pat šimtai tūkstančių žmonių dirba, taip pat viešąjį sektorių – turime matyti bendrą balansą ir negalime elgtis taip, kad vieniems duosime dar mažiau, kad kitiems galėtume daugiau atiduoti“, – „Žinių radijui“ sakė S. Skvernelis.

Vyriausybės vadovas teigė, kad dėl Prezidentūros pateiktų siūlymų vyksta diskusijos ir, tikino jis, balansas priimant sprendimą bus rastas.

„Prezidentas natūraliai siekia įgyvendinti savo programines nuostatas, su kuriomis ėjo į rinkimus. Diskusijos vyksta, vyksta ir mano su prezidentu diskusijos, mes, matyt, pradėsime ir platesnę diskusiją (...) mes jau preliminariai kalbėjomės ir toliau kalbamės, ir artimiausiu metu kalbėsimės. Turime tikrai puikų darbinį dialogą, dirba ir mūsų patarėjai, ir Vyriausybė kartu dirba, ir mes tuos sprendimus tikrai labai rimtai vertiname“, – sakė S. Skvernelis, pridurdamas, kad, jo nuomone, balansas priimant sprendimą bus rastas.

„Aš manau, kad mes tikrai rasime balansą“, –  apibendrino S. Skvernelis.

ELTA primena, kad G. Nausėda pateikė pasiūlymus Seimui dėl papildomų lėšų, skiriamų socialinei apsaugai. Prezidentas siūlo tam reikalingus 100 mln. surinkti mažinant lengvatą ūkininkų naudojamam dyzeliniam kurui, labiau apmokestinant su darbo santykiais nesusijusias pajamas bei lėtinant su darbo pajamomis susijusių mokesčių mažinimą.

Prezidentūros teigimu, siūlomi skirti papildomi 100 mln. eurų skurdo mažinimui padėtų išlaisvinti vienus mažiausiai pajamų turinčius žmones – pensininkus iš santykinio skurdo spąstų.

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA