Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Rusijos atakuotame Ukrainos uoste buvo eksportui paruošti grūdai

Autorius: BNS
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Šeštadienį Rusija sparnuotomis raketomis apšaudė Ukrainos Odesos uostą, kuriame buvo eksportui paruošti grūdai, praneša naujienų agentūra „Ukrinform“.

Apie tai, kad uoste ruoštasi į laivus krauti grūdus, paskelbė Ukrainos agrarinės politikos ir maisto ministerija. Ši ministerija negalėjo nurodyti tikslaus grūdų kiekio Odesos uoste nes jų krova užsiima Infrastruktūros ministerija. Tačiau pažymima, kad dalį grūdų buvo tikėtasi eksportuoti jau sekmadienį arba pirmadienį.

Į Odesos uostą Rusija šeštadienį paleido keturias raketas „Kalibr“. Dvi iš jų numušė Ukrainos oro gynyba, tačiau kitos dvi pataikė į uosto infrastruktūros objektus.

Ukrainos užsienio reikalų ministerija paskelbė, kad šis Rusijos išpuolis nepraėjus nei parai po to, kai buvo pasiektas susitarimas dėl grūdų eksporto Juodąja jūra, yra „spjūvis į veidą“ Turkijos prezidentui Recepui Tayyipui Erdoganui ir Jungtinių Tautų (JT) generaliniam sekretoriui Antonio Guterresui.

Pasirašydamos susitarimą JT ir Turkija įsipareigojo užtikrinti jo įgyvendinimą, o Rusija pasižadėjo suteikti koridorių laivams plaukti ir į juos nešaudyti.

AFP praneša, kad A. Guterresas vienareikšmiškai pasmerkė Rusijos ataką prieš Odesos uostą ir pabrėžė, kad Rusija, Ukraina ir Turkija privalo laikytis susitarimo.

Ataką pasmerkė ir Europos Sąjungos diplomatijos vadovas Josep Borrellis. Jis sako, kad smūgis grūdų eksportui svarbiai infrastruktūrai netrukus po susitarimo pasirašymo yra absoliučiai smerktinas ir dar kartą demonstruoja Rusijos visišką tarptautinės teisės ir savo įsipareigojimų nepaisymą.

Tuo metu Ukrainos ambasada Turkijoje išplatino pareiškimą, kuriame teigiama, kad Rusijos Federacija apšaudė Odesos uostą net nepraėjus parai po susitarimo pasirašymo.

Ukraina pabrėžė, kad svarbu griežtai laikytis susitarimo sąlygų tam, kad būtų atnaujintas žemės ūkio produktų eksportas iš Odesos, Čornomorsko ir Južnyj uostų.

Ukraina paragino JT ir Turkiją užtikrinti, kad Rusija laikytųsi sutartų sąlygų ir suteiktų saugų koridorių grūdų eksportui Juodojoje jūroje.

Be to, taip pat pabrėžiama, kad Rusijai nesilaikant susitarimo sąlygų jai ir teks visa atsakomybė už didėjančią pasaulinę maisto produktų krizę jeigu.

 

 

Facebook komentarai

bas

a