Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Rugpjūčio 1 d. baigiasi kai kurių dokumentų pateikimo terminas

Autorius: Agroeta
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Savarankiškai paraiškos buvo teikiamos Paraiškų priėmimo informacinėje sistemoje (PPIS) užpildžius elektroninę paraiškos formą.

Dokumentai siekiant išmokos už sertifikuota sėkla apsėtus javų plotus

Siekiantys susietosios paramos už sertifikuota sėkla apsėtus javų plotus ūkininkai ne vėliau kaip iki rugpjūčio 1 d. NMA privalo pateikti sertifikuotos sėklos įsigijimo faktui pagrįsti reikalingus dokumentus, jeigu sertifikuota sėkla buvo įsigyta iš dauginamosios medžiagos tiekėjo ir jeigu sėjai buvo panaudota pareiškėjo užauginta sertifikuota sėkla.

Jeigu sėkla buvo įsigyta iš Lietuvoje veikiančio dauginamosios medžiagos tiekėjo, būtina pateikti sąskaitą faktūrą ir (arba) PVM sąskaitą faktūrą ir sėklos sertifikato kopiją ar jį atitinkantį dokumentą. Sertifikuotos sėklos įsigijimo sąskaitoje turi būti nurodytas siuntos numeris, įsigytos sėklos kiekis, įsigytos sėklos augalų rūšis, veislė ir kategorija. Dokumentai turi būti lietuvių kalba (atliktas oficialus vertimo patvirtinimas).

Sėklą įsigijus tiesiogiai iš Europos Sąjungos šalyse veikiančio užsienio šalies (ne Lietuvos) dauginamosios medžiagos tiekėjo, pareiškėjas turi pateikti sąskaitą faktūrą ir (arba) PVM sąskaitą faktūrą ir sėklos sertifikato kopiją (ar jį atitinkantį dokumentą) ir (arba) pakuočių etiketes. Sertifikuotos sėklos įsigijimo sąskaitoje turi būti nurodytas siuntos numeris, įsigytos sėklos kiekis, įsigytos sėklos augalų rūšis, veislė ir kategorija.

Tuo tarpu, jeigu sėjai buvo panaudota pareiškėjo užauginta sertifikuota sėkla, būtina pateikti Valstybinės augalininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos išduodamą sėklos sertifikatą (ar jo kopiją) ir sertifikuotos sėklos pakuočių etiketes ar jų kopijas (pareiškėjo pasirinkta forma: spausdinta kopija, fotonuotrauka, skaitmeninė nuotrauka ar kt.), kuriuose pateiktas siuntos numeris turi sutapti su nurodytu sėklos sertifikate.

Dokumentai siekiant paramos už cukrinių runkelių plotus

 Pareiškėjai, siekiantys gauti paramą už plotus, kuriuose auginami cukriniai runkeliai, iki rugpjūčio 1 d. NMA privalo pateikti pirkimo–pardavimo sutarčių einamųjų metų produkcijai parduoti sutarčių kopijas. Pastarosios sutartys sudaromos su baltojo cukraus gamintojais ar žemės ūkio kooperatyvais.

Po rugpjūčio 26 d. pateikti dokumentai neadministruojami

Nurodyti dokumentai gali būti priimami pavėluotai iki rugpjūčio 26 d., už kiekvieną pavėluotą darbo dieną susietosios paramos suma mažinama 1 proc. Vėliau pateikti dokumentai nebus administruojami, o susietoji parama nebus skiriama, išskyrus atvejus, kai vėlavimą lėmė nuo pareiškėjo valios nepriklausančios (force majeure) aplinkybės.

Facebook komentarai