Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Rožių sodas prie vienuolyno: nuo rožinių iki vestuvinių žiedų

Autorius: Agroeta
Rožių sodas prie vienuolyno: nuo rožinių iki vestuvinių žiedų
Rožių sodas prie vienuolyno: nuo rožinių iki vestuvinių žiedų
Printer Friendly, PDF & Email

Prie Tytuvėnų bažnyčios ir vienuolyno ansamblio (Kelmės r.) oficialiai atidarytas Rožių sodas. Vienerių metų 2 112  įvairių rūšių rožių sodinukai susodinti ne taip, kaip paprastuose darželiuose. Gėlės sudaro bažnytinę simboliką: rožinius, angelus, širdis. Jaunavedžiai, iš anksto sutarus, iš rožių sodina vestuvinius žiedus tam tikrose numatytose vietose. 

Originalus Rožių sodas prie vienuolyno pasodintas ir aplinka sutvarkyta iš Europos Sąjungos bei Kelmės rajono savivaldybės lėšų. Gėlyno priežiūra rūpinsis Tytuvėnų piligrimų centras, ypač – Centro darbuotojas Virginijus Pikutis, savo namuose auginantis rožes ir labai jas mylintis.

Per Rožių sodo atidarymą buvusi Tytuvėnų piligrimų centro direktorė Asta Vaitkevičiūtė – Kizienė gausiai susirinkusiems tytuvėniškiams ir miesto svečiams pasakojo apie idėją prie vienuolyno auginti rožyną. Tytuvėnų  bažnyčioje už geradarius, prisidėjusius prie rožyno atsiradimo, aukotos mišios, įteiktos tytuvėniškės  Irmos Diminskienės sukurtos molio saldaininės su rožėmis. Metro ilgio ir apie 60 centimetrų pločio tortą iškepė Tytuvėnuose gyvenanti Sniegina Venckūnienė. Ant torto viršaus buvo galima pamatyti visą būsimo Rožių sodo paveikslą.  

Prie vienuolyno, pasak Tytuvėnų piligrimų centro laikinosios direktorės Sandros Sabaliauskienės, rožynų anksčiau nėra buvę. Tik vaismedžių sodas augęs.   

Dalia KARPAVIČIENĖ, Česlovo GUDAUSKO nuotr.

Facebook komentarai