Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Rokiškio ūkininkai į gatves planuoja išvaryti apie 60 traktorių

Autorius: Gimtasis Rokiškis
Asociatyvi nuotr. Tomo Dirmeikio nuotr.
Asociatyvi nuotr. Tomo Dirmeikio nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Metų darbų pabaigtuves praėjusią savaitę atšventę Rokiškio rajono žemdirbiai kyla į akciją. Lapkričio 26 d. į miestą suvažiuos traktoriais, kurių, planuojama, šiame marše dalyvaus bent šešios dešimtys. Tai bus geros valandos taikus mitingas už dyzelino lengvatų išsaugojimą ir tai, kad žemdirbiams nebūtų didinami mokesčiai. Traktorių akcija rengiama visoje šalyje.

Rajono Ūkininkų sąjungos (ŪS) pirmininkės pavaduotoja Dalia Lūžienė-Malijonienė sakė, jog taikaus mitingo tikslas – atkreipti visuomenės ir šalies valdžios dėmesį į sudėtingą žemdirbių padėtį.

„Jokiu būdu tai ne politinė akcija ar šou prieš artėjančius Seimo rinkimus. Šalies žemdirbiai gauna vienas mažiausių išmokų, konkuruoti su kitomis ES valstybėmis tampa vis sudėtingiau. Mes neprašome iš šalies biudžeto papildomų lengvatų. Neturiu nieko prieš mokytojus, medikus, reikalaujančius didesnių algų, jie jų nusipelno. Mes tik norime atkreipti valdžios dėmesį, kad nebūtų sumažinta dyzelino žemdirbiams lengvata, nebūtų didinami mokesčiai. Rajone yra 4 tūkst. ūkininkų, iš jų vos iki 10 yra priskiriami prie stambiųjų, valdančių apie 1 tūkst. ha. Smulkiesiems ūkiams kasmet tampa vis sunkiau išgyventi: degalų, technikos, detalių, augalų apsaugos, trąšų kainos kyla, o produkcijos supirkimo kainos – ne. Dar gamta mažiausiai porą metų mums buvo labai nepalanki“, – mitingą provokuojančias priežastis dėstė ŪS pirmininkės pavaduotoja D. Lūžienė-Malijonienė.

Aldona MINKEVIČIENĖ ("Gimtasis Rokiškis")

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA