Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Rokiškio rajono ūkius terorizuoja piktavaliai, šienainio rulonai buvo atidaryti lyg puodų dangčiai

Autorius: Dainius MAKYS
Ūkininkę pribloškė piktavalių darbas. Nuotraukos iš B. Dapkienės paskyros "Facebook".
Ūkininkę pribloškė piktavalių darbas. Nuotraukos iš B. Dapkienės paskyros "Facebook".
Printer Friendly, PDF & Email

Rokiškio rajone Natkuškių kaime piktadariai supjaustė 45 šienainio rulonų plėvelės. Paruoštų ir šį sezoną dėl sausros itin brangių pašarų savininkė, neseniai plačiai Lietuvoje nuskambėjusi dėl iš jos ūkio dingusio kengūriuko, Birutė Dapkienė „Agroeta“ portalui sakė, kad šienainio rulonai buvo sugadinti nepataisomai.

„Jei plėvelės įpjovimai būtų mažesni ar ne tokie specifiniai, bandytume rulonus užklijuoti ar iš naujo pervynioti, tačiau nenaudėliai daugeliui iš jų, paprasčiausiai, nupjovė viršutines dalis – it puodų dangčius nuėmė, o lietus ištisai merkė“, – nuoskaudas liejo ūkininkė, sakydama, kad patyrė apie 1 500 eurų nuostolį.

Iš viso per sezoną savo ūkyje B. Dapkienė sunaudoja apie 1 000 rulonų įvairių pašarų. Jie skiriami čia laikomiems mėsiniams galvijams, žirgams bei alpakoms.

„Suprantama, tai nėra labai didelė žiemai suplanuotų pašarų dalis, bet vis tiek labai skaudu. Be to, šiuose rulonuose buvo šienainis iš daugiamečių žolių, o ten juk šimtai skirtingų žolelių, tūkstančiai įvairių skonių ir aromatų mūsų augintiniams“, – kalbėjo Kamajų seniūnijos gyventoja.

B. Dapkienę pastaruoju metu persekioja nesėkmės: dingo kengūriukas, vėliau rastas sumuštas mirė; prie įvažiavimo į sodybą padėtas ežys padangoms perdurti; dabar sugadintas pašaras. Moteris teigia, kad niekam nėra skolinga ir rodos kelio nė vienam neperžengė, bet vis tiek kažkam rankos labai niežti.

„Turime įtarimų, kas už viso šito stovi, tačiau pasitikime policija ir manome, kad ji gerai atliks savo darbą“, – kalbėjo ūkininkė.

Sėlynės bendruomenės, kuriai priklauso ir Natkuškių gyventojai, pirmininkas ūkininkas Vytautas Šukys labai apgailestavo dėl nemalonaus įvykio ir vylėsi, kad rulonus dar galima išgelbėti.

„Verta pabandyti plėvelę pervynioti, gal pašarai greitai nesuges ir bus tinkami greitesniam sunaudojimui. Dėl paties fakto galiu pasakyti, kad tai jau ne pirmas kartas kai mūsų apylinkėse yra suniokojami pašarai rulonuose. Rodos, pernai buvo panašus įvykis, deja, policija kaltininkų nenustatė“, – „Agroetai“ sakė V.Šukys.

Rokiškio kaimiškosios seniūnijos, kurios teritorijoje yra Natkuškių kaimas, žemės ūkio specialistė Marė Jasinevičienė tikino, kad į juos dėl šios nelaimės niekas nesikreipė ir apskritai seniūnijos administracijoje šis faktas nėra žinomas. „Gal žmonės patys išsiaiškino, gal nustatė piktadarius ir kažkokiu būdu susitarė“, – telefonu formaliai mintis dėstė seniūnijos specialistė.

Facebook komentarai