Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Rokiškio r. ūkininkė: baisu nueit į malkinę, nes vilkai jau po kiemą vaikšto

Autorius: Loreta MAČIULIENĖ
Stipriai sužalotą, bet dar gyvą veršį ganykloje rado Rokiškio r. ūkininkai.
Stipriai sužalotą, bet dar gyvą veršį ganykloje rado Rokiškio r. ūkininkai.
Printer Friendly, PDF & Email

Rokiškio rajonas, Kamajų seniūnija, Žvirbliškių kaimas. Čia su vyru ūkininkaujančios Violetos Mackutės pirmieji susidūrimai su vilkais įvyko prieš 5 metus.

„Iki to laiko apie šiose apylinkėse gyvenančius vilkus, nieko nesu girdėjusi. O dabar – baisu.  Šią savaitę, tiesiai už miško, žmogui 4 avis papjovė, kitam kaime vėl. Mano jau ne pirmas veršis šią vasarą išdraskytas. Nesuprantu kam reikia tiek plėšrūnų“, – emocijų neslepia moteris.

Kaip jaučiasi ūkininkas radęs sudraskytą gyvulį?

Paskutinį kartą plėšrūnai ūkyje „apsilankė“ prieš kelias dienas. Ryte atėję prie bandos šeimininkai pašiurpo.  

„Kaip jums atrodo ateini ryte ir randi veršį – kumpis galinis išėstas, trachėja perplėšta, kriokia, bet jis dar gyvas. Šiurpas tik perbėgo per kūną. O jis žiūri į mane tom savo gailiom akim. Jie gi visi mano „rankinukai“, negaliu žiūrėt, sakau vyrui daryk ką nors, o ką čia padarysi. Sulaukėm komisijos, jie labai greitai atvažiavo ir teko papjaut. Jeigu tik koja, tai gal dar būtume gydę, bet gi trachėjos nebėra, – pasakoja moteris. Niekam neįdomu kaip mes jaučiamės, kaip mūsų gyvuliai, svarbiausia – saugom ir veisiam plėšrūnus“.   

Vilkų šeimyna sukiojosi kieme

Šeimininkai netruko aptikti ir „pasidarbavusių“ plėšrūnų pėdsakų. Viską, pasak V. Mackutės, užfiksavo ir atvykusi komisija, todėl, pasak moters, abejonių nėra, tai – vilkų šeimynos darbas.  

„Kai buvo atvažiavusi komisija labai gerai matėsi likę pėdos, abejonių niekam neliko, kad tai vilkai.  Suaugęs vilkas ir manom trys vilkiukai, kurie kaip tik dabar mokomi medžiot“, – sako V. Mackutė.

Dar labiau moterį nustebino, kai sekdami vilkų pėdsakais šeimininkai atėjo į savo kiemą.

 

 

„Nesitikėjau, kad vilkas su vilkiukais į kiemą gali įeit. Pagal pėdas, tai matosi, kad į kiemą įeita, pastovėta, išėjimo pėdų nesimato į kurią pusę išėjo. Grynai pačiame kieme buvo.  Anksčiau eidavai sau ramiai į malkinę malkų, o dabar ką, išeini ir vilkų kompanija stovi“, – vilkų elgesiu stebisi ūkininkė.

Šis vilkų išpuolis, pasak ūkininkės, šiais metais ne pirmas ir, greičiausiai, ne paskutinis. Pirmą papjautą veršį ūkininkai rado liepą.

Pirmą kartą vilkai į bandą įsisuko prieš 5 metus

Apie vilkus šiose apylinkėse ūkininkė pasakoja išgirdusi prieš 5 metus. Tais metais jų ūkyje papjauti 3 veršiai, dar 2 apdraskyti.  

Pirmieji įspūdžiai susidūrus su vilkais iki šiol ryškūs.

„Niekam tada nepasakojau, bet jūs tik įsivaizduokit. Vyras važiavo keliu, jau netoli sodybvietės, mato vilkas veršį pasitiesęs graužia. Sustojęs išlipo iš mašinos, vilkas pažiūrėjo į jį ir toliau ėda. Tada pasileido šunį ir su juo ėjo link vilko. Pradžioje šuo bandė kelis kartus pult tą vilką, bet vis kažkaip atšokdavo, vilkas šuns nelietė, tik pabėga 20 metrų, sustoja ir žiūri ką žmonės darys, mato nieko – tada grįžta.  Taip 2 valandas tą vilką vaikėm. Buvo ir daugiau žmonių, vėliau Kamajų medžiotojai atvažiavo, tai gerai, kad daugiau žmonių matė, nes niekas nepatikėtų kai pasakotume“ – dalijasi prisiminimais V. Mackutė.  

Tais metais prasidėjus vilkų  medžioklei, pasak moters, šiose apylinkėse buvo nušauti 2 vilkai, po to 5 metus esą buvo ramu. Šiais metais vilkai grįžo.

„Ir įsivaizduokit, jie mokina vilkiukus pjauti ūkininkų gyvulius. Tai kas iš tų vilkiukų išaugs baisu ir pagalvot“, – piktinasi moteris.

 

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA