Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

„Rimi“ sutinka su gyvūnų globėjais: nebepirks nykstančių žuvų ir jūros gėrybių

Autorius: ELTA
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

Nuo pirmadienio „Rimi Baltic“ nusprendė nebepirkti į nykstančiųjų sąrašą patenkančių žuvų ir jūros gėrybių, teigiama pranešime spaudai.

Pranešama, kad, stabdydama jų pirkimą, „Rimi Lietuva“ vadovaujasi Lietuvos gamtos fondo parengtu gidu „Nyksta žuvys“.

Gide žuvų rūšys šviesoforo principu suskirstytos į tris sąrašus – raudonąjį („Atsisakyk“), geltonąjį („Pagalvok“) ir žaliąjį („Valgyk“). Į raudonąjį įtrauktos žuvys, kurioms gresia išnykimas ir kurių rekomenduojama nepirkti, geltonąjį – žuvys, kurioms intensyvi žvejyba grėsmės nekelia, bet kurių pirkimą ir vartojimą dėl nepakankamų duomenų ar aplinkai kenksmingų jų pagavimo būdų rekomenduojama mažinti, bei žaliąjį – žuvys, kurioms išnykimas negresia, jas drąsiai galima pirkti ir valgyti.

Prekybos tinklas nusprendė nutraukti žuvų ir jūros gėrybių, įtrauktų į raudonąjį sąrašą, pirkimą.

„Šiuo metu žuvys ir jūros gėrybės iš raudonojo sąrašo sudaro mažiau nei 10 proc. visų „Rimi“ jau turimų šių produktų. Norėdami nešvaistyti maisto, jas parduosime ir nebeužsakysime iš tiekėjų žuvų ar jūros gėrybių, patenkančių į Lietuvos gamtos fondo sudarytą raudonąjį sąrašą. Pavyzdžiui, nebepirksime jame esančių tropinių krevečių, pangasijų, menkių, ungurių, vaivorykštinių upėtakių, juodųjų paltusų“, – pranešime sako „Rimi Lietuva“ Kokybės skyriaus vadovė Ana Čudinienė.

Facebook komentarai