Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Riaušėmis virtęs protestas prie Seimo: yra sužeistų ir sulaikytų

Autorius: Agroeta
Nuotrauka iš protesto prie Seimo.
Nuotrauka iš protesto prie Seimo.
Printer Friendly, PDF & Email

Policijos departamentas praneša, kad per riaušes prie Seimo sužeista mažiausiai 10 pareigūnų, sulaikyti 26 asmenys.

„Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl riaušių organizavimo prie Seimo. Už tai numatyta net ir laisvės atėmimo bausmė. Perspėjame dėl atsakomybės už neteisėtus veiksmus“, – dar naktį socialiniame tinkle „Facebook“ informavo Lietuvos policija.

Vidaus reikalų ministrė sako, kad įvykiai prie Seimo ir Rūdininkuose buvo koordinuoti

Riaušės prie Seimo Vilniuje ir neramumai migrantų stovykloje Rūdininkų poligone Šalčininkų rajone buvo organizuota ir koordinuota akcija, teigia vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė, praneša BNS.

„Šiuo metu matome dvi gerai organizuotas akcijas – vieną prie Lietuvos Respublikos Seimo, kiti įvykiai, kurie vyko Rūdininkuose, tai rodo, kad yra organizuojama ir koordinuojama“, – trečiadienio naktį Seime žurnalistams sakė ji.

A. Bilotaitė abu įvykius apibūdino kaip antivalstybinę veiklą.

„Situacija yra tokia, kad tai yra hibridinė ataka, ką mes matome. Tie procesai, kas vyksta nelegalios migracijos kontekste, kai mūsų pajėgumai yra sukoncentruoti prie sienos ir apsaugos objektų, kai vyksta tokie iššūkiai, tokios nesankcionuotos iniciatyvos, o ne pilietinės išraiškos koks nors pasireiškimas, bet gerai organizuota antivalstybinė veikla, kuomet turime nukreipti savo pareigūnų jėgas nuo kitų objektų, tai galima traktuoti vienareikšmiai – kaip gerai organizuotą procesą“, – kalbėjo ministrė.

Keli tūkstančiai žmonių antradienį buvo susirinkę prie Seimo Vilniuje išreikšti nepritarimą Vyriausybės planuojamiems ribojimams, skirtiems imuniteto nuo koronaviruso neturintiems ir nesitestuojantiems žmonėms. Pasibaigus Seimo posėdžiui dalis protestuotojų užtvėrė išėjimus iš parlamento rūmų bei išvažiavimą iš vidinio Seimo kiemo. Pareigūnams ėmus juos atitraukti nuo pastato, kilo riaušės – į pareigūnus mėtyti buteliai, signalinės raketos, prieš protestuotojus panaudotos ašarinės dujos.

Tuo pačiu metu Rūdninkų poligone, kur apgyvendinti neteisėti migrantai, buvo kilę neramumai dėl gyvenimo sąlygų. Iš stovyklos savavališkai buvo pasišalinę iki 20 neteisėtų migrantų.

Ministrė nekomentavo, kas organizavo, anot jos, šias koordinuotas akcijas.

Pasak jos, valstybė turi sutelkti visas pajėgas, kad užtikrintų sklandų Seimo darbą.

„Lietuvos parlamentas tai yra tautos atstovybė, kurioje priimami labai svarbūs sprendimai. Šiandien buvo ta diena, kai buvo labai svarbūs nacionalinio saugumo klausimai, jie buvo priiminėjami Seime, na ir tokios akcijos tai rodo, kad tai yra gerai organizuota ir veikiamos sąmoningai prieš Lietuvos valstybę“, – kalbėjo A. Bilotaitė.

Vakar vykęs protestas prie Seimo, dėl Vyriausybės planuojamų ribojimų siekiant suvaldyti pandemiją, virto riaušėmis. Protestui leidimas buvo išduotas iki 17 val., tačiau dalis piketuotojų neskubėjo skirstytis – užtvėrė išėjimus iš Seimo rūmų, išvažiavimą iš vidinio Seimo kiemo.

Policijai pamėginus juos atitraukti nuo Seimo į pareigūnus iš agresyvios minios ėmė skristi akmenys, buteliai, signalinės raketos. Pareigūnai panaudojo ašarines dujas.  

Protestuotojus pavyko išvaikyti apie 2 valandą naktį.

Facebook komentarai