Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

brolijos baneriukas

 

 

Zemes ukio technikos brolija

Renkama pavyzdingiausia miško valda

Autorius: Agroeta
Printer Friendly, PDF & Email
(Vilnius, rugsėjo 10 d.) Lietuvos miško savininkų asociacija (LMSA) kviečia pristatyti savo valdas ir dalyvauti „Pavyzdingai tvarkoma privati miško valda 2014“ konkurse. Jei pažįstate nuoširdžiai besitvarkančių  miškų savininkų- praneškite apie tokius sektinus pavyzdžius mums. Susisieksime, pakviesime įsijungti.  Nugalėtojų laukia vertingi prizai.
Jau tapo kasmetine tradicija, kai kasmet, kartu su Žemės ūkio ir Aplinkos ministerijomis, Valstybine miškų tarnyba bei Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba, pasinaudojant Lietuvos kaimo tinklo lėšomis, LMSA organizuojamo konkurso metu išrenkami geriausiai savo miško valdas prižiūrintys miško savininkai. Šio konkurso tikslas yra skatinti privačių miškų savininkus savo miško valdose ūkininkauti pagal tvaraus ir subalansuoto miškų ūkio tvarkymo bei naudojimo principus.
Renkant pavyzdingiausiai besitvarkančius miško savininkus miško valdos vertinamos kompleksiškai: dėmesys skiriamas valdos riboms ir riboženkliams, pagrindiniams ir ugdomiesiems kirtimams, želdiniams ir žėliniams, taip pat sanitarinei miško būklei, infrastruktūriniams įrenginiams, savanoriškiems aplinkosauginiams įsipareigojimams, šalutiniam ir nemedieniniam miško naudojimui. Papildomi balai paprastai rašomi už išskirtinius sprendimus ir rezultatus.
Konkurse kasmet išrenkama po 3 pavyzdingiausiai savo valdose besitvarkančius miško savininkus dešimtyje Lietuvos apskričių ir 3 pavyzdingiausios miško valdos visos Lietuvos mastu, viso – 33 prizininkai. Taip pat išdalijama dešimt prizų už skatintinas miškininkystės iniciatyvas. Visa eilė įmonių ir organizacijų teikia specialiuosius prizus.
Miško savininkams šis konkursas svarbus ne tik dėl garbės ar apdovanojimo,  taip pat suteikia galimybę palyginti savo valdą su kitomis to regiono ir Respublikos valdomis, gauti praktinių patarimų betarpiškai iš komisijos, kuri vertina valdą, narių. Tuo pačiu, tai neatsiejama galimybė miško savininkams, bendraminčiams pabendrauti tarpusavyje baigiamosios konferencijos „Miškas – žmogui, žmogus – miškui“, kuri vyks gruodžio pradžioje, metu.
Plėtojant bendradarbiavimą tarp Lietuvos miško savininkų asociacijos ir Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos (LŽŪKT), į konkurso vykdymą aktyviai įsijungė ir LŽŪKT. Kadangi, LŽŪKT betarpiškai užsiima ES paramos projektų rengimu, visi konkurso dalyviai turės galimybę gauti konsultaciją apie ES paramos galimybes jų valdose ir preliminariai tartis dėl projektų parengimo. Primename, kad naujame finansiniame laikotarpyje (2014-2020 m.) prognozuojamos šios paramos priemonės miškininkystei: žemės ūkio paskirties sklypų apželdinimas mišku; ugdomieji ir rekonstrukciniai kirtimai; miško infrastruktūros gerinimas; viešo naudojimo rekreaciniai įrenginiai; miško technikos įsigijimas.
Lietuvos miško savininkų asociacija (LMSA) kviečia  pristatyti savo valdas ir dalyvauti „Pavyzdingai tvarkoma privati miško valda 2014“ konkurse, kurio valdų apžiūros vyks 2014 m. spalio 1-31 d. Registruotis konkursui galima iki spalio 1 d. el. p. info@forest.lt; tel. : 8-5-276 7590, 8-614-53376, 8-686-07496.
Facebook komentarai