Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Pereiti į pagrindinį turinį

C1

C1

Raseinių r. to dar nėra buvę – medžiotojai aptiko meškos pėdsakų

Autorius: Loreta MAČIULIENĖ
Kad tarp Steponkaimio ir Kymantų esančiuose laukuose užfiksuoti rudosios pėdsakai, medžiotojai neabejoja. Medžiotojų nuotr.
Kad tarp Steponkaimio ir Kymantų esančiuose laukuose užfiksuoti rudosios pėdsakai, medžiotojai neabejoja. Medžiotojų nuotr.
Printer Friendly, PDF & Email

„Žvalgėmės visi ir netikėjome kaip taip gali būti“, – pirmuosius įspūdžius aptikus meškos pėdsakus prisimena Raseinių r. medžiotojas Evaldas Paškevičius.

„Su kolegomis medžiotojais apžiūrinėjome savo medžioklės plotus ir ant pagrindinio kelio pamatėme pėdas, – pasakoja E. Paškevičius. Sakome, kokios įdomios. Pradėjome jomis sekti, nuėjome ant lauko, ant pasėlių – nu žiūrime tikrai meškos pėdos. Nufotografavome ir medžioklės vadovui nusiuntėme“.

Kad tarp Steponkaimio ir Kymantų esančiuose laukuose užfiksuoti rudosios pėdsakai, medžiotojai neabejoja.

„Abejonių nekyla, kad čia meška. Nėra net su kuo sulyginti“, – įsitikinęs medžiotojas.

Nuo vietos kur aptikti meškos pėdsakai iki artimiausios gyvenvietės – Pryšmantų, mažiau nei kilometras, bet ten, pasak E. Paškevičiaus, vos keli namai. Iki didesnių gyvenviečių – apie pora kilometrų.

„Įspūdis didžiulis. Aš galvočiau, kad ji iš Šiaulių pusės atėjo, nuo Latvijos ir nuėjo Ariogalos kryptimi Kauno link, bet kur ji pakeliui nusuks tai kas ją žino“, – svarsto E. Paškevičius ir priduria, kad įdomu būtų pamatyti ne tik pėdsakus, bet ir pačią rudąją sutikti.

„Raseinių r. niekas neatsimena, kad būtų meškos mus pasiekę. Čia Biržų krašte, Rytų Lietuvoje, Kaišiadorių rajone matydavo pėdas ar kamera medžiotojų užfiksuodavo, o mūsų rajone tai tokių atvejų niekas neatsimena, – pritaria Raseinių medžiotojų ir žvejų draugijos valdybos pirmininkas Rimvydas Mikelaitis. Mus dabar atakuoja, kai kurie gamtos mylėtojai, kad vilkus medžiojame, žvėris baigiame iššaudyti, bet matote ir žvėrių pilni miškai, ir įvairovės yra“.

Facebook komentarai

VIDEO GALERIJA